Öne Çıkanlar hava tahmini trafik kazası Recep Akdağ Okmeydanı açlık

Bir problem mi var?

Türkiye'de ilişki yaşamakta biraz zor tabiki. İlişki'nin el kitabını yazan bir adamdan destek almakta fayda var.

Bir problem mi var?
 İlişkinizde PROBLEM kelimesini sık sık duyuyorsanız yada söylüyorsanız merak etmeyin bir problem kesin olacak sizlere bizden uyarı aman dikkat edin!Partneriniz veya eşinizle aranızda bir sorun olduğunda ne yapıyorsunuz? Probleme konsantre olup problemi çözünceye kadar üzerinde konuşuyor musunuz? Eğer bu saydıklarımızı yapıyorsanız, konuyu abartıyor ve daha da büyümesine ne sebepten oluyorsunuz demektir. Türkiye'de ilişki yaşamakta biraz zor tabiki. İlişki'nin el kitabını yazan bir adamdan destek almakta fayda var. 
"İLİŞKİNİN EL KİTABI"NI YAZDI 

"İlişkinin El Kitabı"nın yazarı George Pransky, ilişkide başarılı olmanın sırrının az konuşup çok dinlemekte olduğuna inanıyor. Pransky, düşük enerjiyle soruna odaklanmanın sorunu daha da büyüteceğini diyor. 

"PROBLEME ODAKLANMAYIN" 
Pransky kitabında, "İlişkide sevinç nasıl yakalanır ve aşkın devamı nasıl sağlanır?" sorusunu şöyle cevaplandırıyor: "Probleme odaklanmak büyük hata. Duygusal olarak zayıf ve moraliniz bozukken düşüncelerinizin yatışması için bekleyin. İlişkide soruna odaklanmak ilişkiyi öldüren en büyük etken. Konu hakkında ne kadar fazla düşünürseniz ve reaksiyon gösterirseniz hiç alakalı olmayan diğer problemlerin çıkmasına yol açacaktır. 

PROBLEM KELİMESİ BİLE KONUYA GÜVENSİZLİK KATAR 

Başlı başına "Problem kelimesi bile konuya güvensizlik katacak. Eğer problem olan konuyu düşünmezseniz, büyük ihtimalle bir çıkış yolu bulacaksınız. Bu aynı bir yaranın iyileşmesi sürecine benziyor. Nasıl kabuk tutmak üzere olan yarayı ellemiyor ve defalarca yaranın üzerini açmıyorsanız; ilişkide böyle. Yaranın iyileşmesi için en tabii ortamın sağlanması ve yaranın kendi kendine iyileşmesini beklemek gerekiyor. Eğer daimi aynı problemi düşünmeye devam ederseniz, çözümü görmeniz imkansız olacak. Sürekli aynı şeyi düşünür ve üzerinde odaklanırsanız, daha çok içine batarsınız. Burada yapılması gereken şey zihnin rahatlamasını ve çökkün his durumumuzun değişmesini beklemek. Bu şekilde rahatlayan zihin sayesinde taze bir 'dahil görü' size doğru çözümü gösterecektir."

Twitter'da En Çok Paylaşılan Haberler
'Asker kaçağı dikkat, alternatif yol bak!'

Bakana 'saat kaç' sorusu doktoru işinden etti

Baba Ayvalıtaş: Büyük oğlum için endişeliyim

İstanbul Modern yıkılıyor mu?


Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
'Asker kaçağı dikkat, alternatif yol bak!'

Bakana 'saat kaç' sorusu doktoru işinden etti

Baba Ayvalıtaş: Büyük oğlum için endişeliyim

İstanbul Modern yıkılıyor mu?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196