Öne Çıkanlar Futbol ERV Nene Hatun kadıköy Bilecik Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül

Bir ev patladı 20 tanesi zarar gördü

Sabah saatlerinde akıl almaz bir patlama yaşandı. Muğla'nın Datça İlçesi'nde bir evde belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Sabah saatlerinde gerçekleşen patlamada çevreki 20 evde zarar gördü. Patlamanın nedeni hala araştırıyor.

Bir ev patladı 20 tanesi zarar gördü
İskele Mahallesi 248/1 sokakta bulunan üç katlı binanın çatı katında saat 09.30 sıraları henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama oldu. Çatı katı patlamanın etkisiyle harabeye dönüşürken binanın çevresi adeta savaş alanına döndü. Büyük bir gürültü ve sarsıntıya yol açan patlama nedeniyle, yaklaşık 300 metre civardaki 20’ye yakın ev ve işyerinin camları kırıldı, çerçeveleri yerinden söküldü. İlçe merkezinin neredeyse tamamından duyulan patlama, korku ve paniğe yol açtı.

Patlamanın meydana geldiği çatı katında oturan 54 yaşındaki Yusuf İzzettin Barış, ağır yanık yarası nedeniyle Marmaris Devlet Hastanesi’ne gönderildi. Binanın orta katında oturan ve olay sırasında yaralanan Gülbin Tamer (65) Datça Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Binanın en alt katında oturan Nail Babataş (78) da gürültü sesine uyanıp dışarı fırlarken, başına düşen parçalardan yaralandı. Datça Devlet Hastanesi’nde pansuman yapılarak taburcu edilen Nail Babataş, binanın kendisine ait olduğunu belirtip, “Evde yalnızdım. Dün eşim İstanbul’a gitmişti. Patlama, üçüncü kattaki kiracımın evinde meydana geldi. Patlama sesini duyar duymaz kendimi dışarı attım. Yukarıdan düşen parçalar başıma isabet etti, yaralandım. Üst kattaki kiracım Yusuf’un durumunun ağır olduğunu öğrendim'dedi.

Olayın görü tanıklarından biri olan o sırada yakın bir binanın güneş enerji panellerini takmakta olan Osman Bulut (34) “Çok büyük bir patlama oldu. Büyük bir gürültü oldu. Koşup, olay yerine geldik. İçeride üç kişi vardı. Yaralıları dışarı çıkardık. Sonra alevleri söndürmeye çalıştık. Yaralıların durumu iyiydi. Ev harabeye dönmüştü. Ne olduğunu bilen yokö diye konuştu.

PATLAMANIN NEDENİ ARAŞTIRILIYOR

Datça İtfaiyesi’nde görevli Ercan Peker ise patlama ile ilgili yaptığı açıklamada, olayın neden meydana geldiğinin henüz tam olarak bilinemediğini belirtip, “Evde ön inceleme yaptık. Tüp sağlam, şofben sağlam, buzdolabı motorları sağlam. Yani patlayabilecek her şey sağlam. Bir ihtimal kalıyor. Gaz sıkışması. Ev tüpü ile bu kadar gaz sıkışması olur mu bilemiyorum. Sonuçta evin her tarafı PVC, bir yerden mutlaka hava giriyordur. Patlama çatı katında olmuş. Kapı ve pencereler kırılmış, hatta duvarları bile zarar gören binalar var. Evde mutfak tüpü var. Piknik tüpü yok. Biz geldiğimizde alev yok denecek kadar azdı. Sadece PVC’lerde erime vardı ve siyah duman çıkarıyordu. En sağlıklı sonuç, olay yeri incelemenin yapacağı araştırmadan sonra belli olacaktırö dedi.
Bir başka görgü tanığı Meral Bazkaya (60) patlamanın meydana geldiği binanın karşısında oturduklarını belirterek, “Uyurken patlama sesi ile yataktan fırladım. Kalp hastasıyım. Eşim koşup yanıma geldi. Çok korktuk. İlk aklımıza gelen deprem oldu. Hemen kendimizi dışarı attık. Bizim evde de bir hayli hasar oldu. Camlar çerçeveler kırıldıö dedi.

Datça Kaymakamı Hamdi Üncü, Belediye Başkanı Şener Tokcan patlamadan sonra olay yerine gelerek, yetkilerle görüşüp, bilgi aldı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdürdüğü bildirildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196