Öne Çıkanlar görevden Onsekiz tekne Dresden sıcakları

Bedelli Askerlik Bekleyenlere Müjde! Yaş 25, Bedelli 15 Bin!

Binlerce vatandaş bedelli yaşının 25, bedelli ücretinin ise 15 bin olmasını istiyor. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, daha önce kesin olarak kapattığı bu konuyu yine kendisi açtı. Bakan'ın kendini yalanlayan açıklaması binlerce bedelli askerlik bekleyen gence umut oldu.

Bedelli Askerlik Bekleyenlere Müjde! Yaş 25, Bedelli 15 Bin!
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, yeni düzenleme konusunda önemli bilgiler verdi. Bakan bedelli askerlik konusunda da umut veren açıklamalarda bulundu. Daha önce bedelli konusunu kesin bir şekilde rafa kaldıran hükümet yeniden bedelli konusunu masaya yatırıyor.

ÖNCE YOK, SONRA VAR!

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Askerlik Kanunu'nda yapılacak değişikliklerin görüşüldüğü komisyon toplantısında bedelli askerlik beklentisi içinde olanlar için umut verici ifadeler kullandı. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, yeni bir bedelli askerlik düzenlemesi için açık kapı bıraktı.

DAHA ÖNCE ÇALIŞMA YOK DEMİŞTİ


TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda, Askerlik Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşüldü. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerliğe ilişkin, "Biz bir torba yasa daha getireceğiz, o yasaya kadar Genelkurmay Başkanlığı'nın görüşünü alırız" dedi. Bakan Yılmaz, daha önce yaptığı açıklamada, "Askerlikle ilgili yeni bir çalışmamız yok" demişti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196