Öne Çıkanlar Futbol Bilecik Gemlik Roda Limanında gübre zehirlenmesi Şehit öğrenciler organ bağışlayan genç öğrenci

Batman'da 40 koyun Yıldırım düşünce telef oldu!

Yağışların başlaması ile birlikte Batman'dan gelen haber şok etti. Koyunları ile dağda gezerken yağan yağmur sonrası düşen yıldırımın 40 koyunu telef etmesi köy halkını üzdü. Yarımtaş Köyü Muhtarı Sertip Barlak , yapıtğı açıklamada çobanın yapacak bişeyi olmadığı ve aniden bastıran yağmur sonrası koyunlara yıldırım düştüğü ve telef olduğunu açıklaması üzerine destek istedi.

Batman'da 40 koyun Yıldırım düşünce telef oldu!

Yağışlar sonrası düşen yıldırım Batman'da 40 tane koyunun telef olmasına neden oldu. Aniden bastıran yağmur sonrası dağda yakalanan koyunları ile mahsur kalan çoban aniden düşen yıldırım sonrası koyunlarını kurtamadığını ve 40 tanesinin telefo olduğunu açıkladı. Olay sonrası açıklama yapan Yarımtaş Köyü Muhtarı Sertip Barlak yardım beklediklerini açıkladı. 

Batman’da etkili olan sağanak yağışla birlikte düşen yıldırım, 40 koyunun telef olmasına neden oldu..

Edinilen bilgiye göre, Batman’ın Beşiri ilçesine bağlı Yarımtaş köyünde aniden bastıran sağanak yağmur ile birlikte yıldırım düştü. Düşen yıldırım dolayısıyla 40 koyun telef oldu. Koyunların telef olması nedeniyle üzüntü duyduklarını dile getiren Yarımtaş Köyü Muhtarı Sertip Barlak, “Çoban koyunlarımızı merada otlatırken aniden bastıran yağmur ve yıldırım sebebiyle 40 koyunumuz telef oldu. Köylülerle birlikte gittiğimiz merada koyunların cansız olduklarını gördük. Müdahale edemedik. Koyunlarımızın telef olması bizleri derinden üzdü. Tek tesellimiz çobanımıza bir şey olmayışıdır. Köyümüzde yaşanan bu büyük afetten dolayı büyük maddi zarara girdik. Batman Valiliği başta olmak üzere Beşiri Kaymakamlığı’ndan destek bekliyoruz” dedi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196