Öne Çıkanlar Edirnespor türksat Emre Belözoğlu son dakika golü bursa Türkiyenin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması

Başkana şantaj yaptılar!

Develi Belediye Başkanı'nı kumpasa düşürüp şantaj yapanlar ile ilgili suç duyurusunda bulunan Belediye Başkanı soluğu savcılıkta aldı.

Başkana şantaj yaptılar!
Belediye Başkanına şantaj yapanlar'ın amacı neydi? İmzalattıkları senetler neyin nesiydi? Soruşturma dosyasına göre, evli olan Kayseri’nin AK Partili Develi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa T., bir arkadaşının aracılığıyla Şerife Y. adlı kadınla tanıştı. Telefonla ilişkilerini geliştiren ikili, 19 Kasım’da bir parkta buluştuktan sonra bir eve gitti. İkilinin yatak odasında olduğu sırada Naci Özkaya (23) ile Mehmet Çalı (28) daire kapısını zorla açarak içeri girdi. Mustafa T., “İmdat, kurtarın” diyerek yardım istedi. Şüpheliler, yardıma gelen komşulara silah doğrultarak, “Kimse karışmasın, bu namus meselesi” diyerek tehdit etti. 
Develi Belediye Başkanı'nı kumpasa düşürüp şantaj yapanlar ile ilgili suç duyurusunda bulunan Belediye Başkanı soluğu savcılıkta aldı.
İşkence, şantaj

Sonra da Mustafa T.’yi araca bindirerek kaçırdılar ve şehir dışında bir adrese götürerek işkence yaptılar, üzerindeki para ve değerleri eşyalarını alarak senet imzalattırdılar. MOBESE ve güvenlik kamera taramasından şüphelilerin adresleri belirlendi. Yapılan baskında Naci Özkaya ile Mehmet Çalı ve Şerife Y. gözaltına alınırken, başkan yardımcısı da kurtarıldı.

Çete işi 

Şerife Y’nin çete ile bağlantılı çalıştığı, gidilen adresin önceden belirlendiği, soygun, gasp, şantajın planlı organize bir çetenin işi olduğu sonucuna varıldı. Olayla ilgili 5 kişi daha gözaltına alındı. Özkaya ile Çalı tutuklandı. Şüphelilerin sabıkaları bulunduğu kaydedildi.

"Kadını hatırlamıyorum"

Telefonla ulaşılan Develi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa T. “Baştan sona bir kumpas var” dedi. Mustafa T., evde buluştuğu kadınla ilgili de, “Kadını tanıyıp tanımadığımı hatırlamıyorum” açıklamasını yaptı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196