Öne Çıkanlar Basın İlan Kurumu (BİK) Bursa Büyükşehir Belediyesi Musa Karagöz atölye teklifi

Başbakan'ın ağlattığı Vali Mutlu değilmiş!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gezi eylemleri sırasında sorumluları odasına çağırıp azarladığı yönündeki iddiaları İstanbul Valisi Avni Mutlu cevapladı. Başbakan Erdoğan'ın azarladığı kişiler arasında Vali Mutlu var mıydı?

Başbakan'ın ağlattığı Vali Mutlu değilmiş!
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi eylemleri sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’la görüşen heyete “Sorumluları ofisime çağırdım, azarladım" iddialarını yanıtladı.

Gezi olayları devam ederken AKP Genel Merkezi’nde Başbakan’la 6 saat süren o toplantıya katılan isimlerden olan İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İpek Akpınar, o gün yaşananları bugün vatan gazetesine şu sözlerle değerlendirmişti:


“Başbakan’ın azarladığını söylediği kişinin İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu olduğuna işaret ettiğini algıladık. Başbakan, yereldeki en üst yetkili, bürokrata işaret etti. Başbakan, ‘Sorumluları ofisime çağırdım, azarladım. Ben burada Vali’yi ağlattım, müsterih’ olun dedi. Bizzat ifade etti Başbakan.”

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile cuma namazı için geldiği Orman Bölge Müdürlüğü içindeki Maslak Fatih Camii'nde gazetecilerin bu konudaki sorularını yanıtlayan Vali Mutlu, bu açıklamayı değerlendirdi.

Mutlu, Başbakan Erdoğan'ın o açıklamasında 'vali' kelimesini kullanmadığını, yetkililer, ilgililer dediğini söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196