Öne Çıkanlar Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül  Sosyal Ben  BGD Cup Bilecik Leyla Zana

Başbakan Gezi'de çadır yakanları ağlatmış

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Gezi Parkı olaylarında çadır yakan polisleri ofisine çağırarak azarladığı ve polis memurlarının ofisini ağlayarak terk ettiği gündeme geldi.

Başbakan Gezi'de çadır yakanları ağlatmış
New York Times gazetesinde yayınlanan bir yazıda, Başbakan Erdoğan’ın Gezi Parkı olaylarına ilk müdahalede polis ekiplerinden sorumlu yetkilileri ofisine çağırdığı ve azarlayarak ağlattığı iddia edildi. Geçtimiz yıla damgasını vuran Gezi Parkı olaylarının bilmeyenleri New York Times gazetesinde yer aldı. New York Times dergisinde yer alan yazıda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a geniş yer verildi.

New York Times’da Suzy Hansen imzalı yazıda, Başbakan Erdoğan’ın Gezi Parkı olaylarında aralarında eylemcilerin de bulunduğu bir heyetle gerçekleştirdiği görüşmeden ayrıntılar yer aldı. Görüşmeler sırasında Erdoğan’ın bir masanın başında oturduğu ve eylemcilerin yaşadıkları olayları anlattığı sırada Erdoğan’ın 5 saat boyunca not tuttuğu belirtildi. Göz yaşartıcı gazların alçaktan uçan helikopterlerden atıldığının söylenmesi üzerine araya giren bakanlara müdahale eden Erdoğan’ın, “Konuşmalarına izin verin” dediği iddia edildi.

"AZARLAYARAK AĞLATTIM"

İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden Yardımcı Doçent Doktor İpek Akpınar’ın Erdoğan’a polise herhangi bir talimatta bulunup bulunmadığı ve ilk 3 gün neler yaşandığını bilip bilmediğini sorması üzerine ise Erdoğan’ın “Yaşananlardan haberim yoktu” şeklinde yanıtladığı ifade edildi. Erdoğan’ın ayrıca “Ekibim durumu ciddiye almadı” dediği iddia edildi. Yazının devamında ise Erdoğan’ın, “Bunların sadece çevreciler olduğunu düşündük ve bu yüzden tepki göstermedik. Fakat evet polis sert müdahalede bulundu. İlk 2 gün çadırların yakıldığını bilmiyordum. Üçüncü gün konu bana söylendiğinde ise artık çok geçti” dediği belirtildi.

Nil Eyüboğlu isimli bir üniversite öğrencisinin sesini yükselterek, “Bize saldırdılar. Bunu nasıl bilmezsiniz?” demesi üzerine Erdoğan’ın, “Endişelenme, sorumluları ofisime çağırdım ve onları azarlayarak ağlattım” dediği iddia edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196