Öne Çıkanlar Direnmek yerel ürünler Burhaniye Ahmet Can Burcu Ali Haydar Konca

Başbakan Erdoğan yine sert açıklamalarda bulundu

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ödül töreninde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hedefinde cemaat vardı. Üstü kapalı bir biçimde sözlerini ifade eden Erdoğan 'Yaşadığımız fetret gelip geçer' diyerek gözdağı vermeyi de ihmal etmedi.

Başbakan Erdoğan yine sert açıklamalarda bulundu
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ödül töreninde konuştu. Sözleri üstü kapalı bir biçimde cemaate değindirdi.  Erdoğan, "İlmi güç için, şantaj için, şebekeleşme ve örgütlenme için istismar aracı olarak kullananları bu medeniyet hiç kabullenmemiştir" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı "Yüzyılın İslam Kültür Hizmeti Onur ve Hizmet Ödülleri" törenine katıldı.

Törende konuşma yapan Erdoğan şunları söyledi:

"Yaşadığımız fetret gelip geçer, maruz kaldığımız ihanetler hiç şüpheniz olmasın milletin engin feraseti karşısında eriyip yok olup gider. Bu medeniyet öyle bir medeniyettir ki yalancı peygamberleri, sahte velileri, içi boş, kalbi boş, zihni boş alim müsveddelerini bünyenin virüsü redettiği gibi reddetmiş ve tarihin çöplüğüne mahkum etmiştir.

İlmi iktidar vasıtası olarak görenleri bu medeniyet yine mahkum edecektir. İlmi bir sihir gibi bir efsunlama vasıtası gibi görenleri bu medeniyet yine reddecektir. İlmi güç için, şantaj için, şebekeleşme ve örgütlenme için istismar aracı olarak kullananları bu medeniyet hiç kabullenmemiştir. Göreceksiniz yine kabullenmeyecektir. İman dilde kalmayıp kalbe indiğinde imandır. İlim kitapta, cübbede kalmayıp akla ve gönle girdiğinde ancak ilimdir. Yunus'un ifadesi ile 'Dervişlik olaydı taç ile hırka, biz dahi alırdık otuza kırka.'

Ben inanıyorum ki; bu aziz millet işte sizler gibi içi ve dışı ile bir, dili ve kalbiyle bir, ülkesiyle, milletiyle, coğrafyasıyla ve medeniyetiyle bir alimlerin samimi gayretleriyle ilim şehirlerini yeniden ve çok daha güçlü şekilde inşa edecektir.

Rabbim bizi ilimden ve alimlerden uzak bırakmasın."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196