Öne Çıkanlar yapar 1 Ağır Yaralı sağlık haberleri LANDCOM su kayağı

Bahçelievler katliamının hükümlüsü öldü!

Ankara Bahçelievler katliamından sorumlu olan ve 7 kez idam cezasına çarptırılan Ünal Osmanağaoğlu yaşamını yitirdi. 7 TİP'linin öldürüldüğü Ankara Bahçelievler katliamı nedeni ile uzun süre hapis yatan ve 2 yıl önce tahliye olan Ünal Osmanağaoğlu'nun kalp yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdiği bildirildi.

Bahçelievler katliamının hükümlüsü öldü!

Ankara Bahçelievler katliamında 7 kişinin öldürülmesi davasında 7 kez idam cezası alın Ünal Osmanağaolğu bugün yaşamını yitirdi. Kemal Türkler Davası'nda idamla yargılanan ve 7 TİP'linin öldürüldüğü Ankara Bahçelievler katliamından dolayı 7 kez idam cezasına çarptırılan Ünal Osmanağaoğlu (58) kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti.

 Ünal Osmanağaoğlu'nun avukatı Selçuk Sunay, 7-8 ay önce kalp kapakçığındaki rahatsızlık nedeniyle ameliyat geçiren müvekkilinin dün akşam "kalp yetmezliği" nedeniyle tedavi gördüğü Çağlayan'daki Florence Nighingale Hastanesi'nde yaşamını yitirdiğini söyledi.

Sunay, "Ünal Osmanağaoğlu yaşasaydı, bugün ikinci kez ameliyat olacaktı" dedi. Ünal Osmanoğlu'nun cenazesi, yarın Fatih Camii'nde öğleyin kılınacak namazın ardından Eyüp Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

ÜNAL OSMANAĞAOĞLU KİMDİR?

Ünal Osmanağaoğlu, Ankara Bahçelievler'de 7 TİP'linin öldürülmesi olayına ilişkin davada 7 kez idam cezasına çarptırılmıştı. 19 yıl boyunca firari olan Osmanağaoğlu, 1999'da yakalanıp cezaevine konulmuştu. Cezası ise idamın kaldırılmasından sonra ömür boyu hapse çevrilmişti. Maden-İş Sendikası Genel Başkanı Kemal Türkler'in öldürülmesine ilişkin davada da yargılanan Osmanağaoğlu, davanın zaman aşımı nedeniyle düşmesi üzerine, 3. yargı paketinden de yararlanıp, 2 yıl önce Bandırma M Tipi Cezaevi'nden tahliye edilmişti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196