Öne Çıkanlar İstanbul görüldü güreş trafik kazası açlık

Bahçeli, Bilal Erdoğan'ı böyle eleştirdi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın dün avukatı aracılığıyla yapmış olduğu açıklamayı eleştirdi. Savcının çağırması üzerine ifade vereceğini olaydan 1 ay sonra açıklayan Erdoğan'a Bahçeli'den sert sözler.

Bahçeli, Bilal Erdoğan'ı böyle eleştirdi!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan 'savcı çağırdığı takdirde ifade vermeye hazırım' şeklinde açıklama yapmıştı. Muhalefetten eleştiri gecikmedi. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Erdoğan'ın sözlerini sert sözlerle eleştirdi. 'Yol temizlendi ifadeye hazırım dedi' diyen Bahçeli operasyon savcılarının değiştiğine de vurgu çekti. 


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün Kastamonu ve Çankırı’da partisinin seçim çalışmalarına katıldı. Bahçeli yaptığı konuşmalarda Başbakan’ın oğullarıyla ilgili yolsuzluk iddialarına değindi. Bahçeli, şöyle dedi: “Başbakan gemilerle oynayan evladına ve kendisine dayanan yolsuzluk iddialarından aşırı korkmuş, can havliyle karşı saldırıya geçmiştir. Görev yeri değişen savcının 25 Aralık’ta ifadeye çağırdığı Başbakan’ın oğlu gövde gösterisi yaparcasına dışarıda koruma ordusuyla gezmektedir. Asıl savcılar görevden el çektirildikten, yol temizliği yapıldıktan, tüm riskler en aza indirildikten yaklaşık 1 ay sonra Başbakan’ın arazi düşkünü evladı avukatı aracılığıyla ifadeye hazır olduğunu duyurmuştur. Nasılsa güvenlik sağlanmış, hukukta geçiş üstünlüğünü elde etmiştir. Başbakan oğlunu ve kendisini aklamak için soruşturma dosyaları üzerinde tahrifat yapmaktadır. Suç saklanmaktadır.”

‘Ananas değil karpuz devleti’


Başbakan’nın “Paralel devlet tasfiye ediliyor” sözlerini de eleştiren Bahçeli, şunları söyledi: “Başbakan haşhaşi olarak suçladıklarına karşı özenle beslediği bu devrin cavlakilerini seferber etmiştir. Ancak ne yaparsa yapsın rüşvet kapatılamayacaktır. Hırsızın hakimi ve savcıyı görevden aldığı yere ananas değil, karpuz devleti denir.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196