Öne Çıkanlar Edirnespor türksat Emre Belözoğlu son dakika golü bursa Türkiyenin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması

Ankara'da şok ! Taksi fiyatlarına Yüzde 10 zam

Başkent Ankara'da akşam saatlerinde şok bir gelişme yaşandı ve taksi fiyatlarına yüzde 10 zam yapıldı. Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odasından gelen yetkililer tarafından 7 binden fazla taksinin açılış tarifesi ve km tarifleri üzerinden zamlı fiyatlar ayarlandı. Özellikle son yıllarda akaryakıt fiyatlarında artış olması sonrası bu kararı aldıkları söyleyen şoförler odası yetkilileri bakalım nasıl bir tepki ile karşı karşıya gelecek.

Ankara'da şok ! Taksi fiyatlarına Yüzde 10 zam

Akaryakıta gelen zamlar sonrası Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası şok bir karar aldı ve taksi tarfilerine yüzde 10'luk bir artış sağladı. Ankara'da bulunan 7 binden fazla taksiyi akşam saatlerinde bir araya toplayan oda yetkilileri araçlarda bulunan elektronik saatler üzerinde yeni bir düzenleme yaptı ve sabah saatlerinden itibaren zamlı tarifeye geçeceklerini açıkladılar. 

Akşam saatlerinde Yenimahalle Halil Sezai Erkut Caddesi'nde toplanan 7 binden fazla taksiye, Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odasından gelen görevliler tarafından taksimetre ayarı yapıldı. 

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkanvekili İzzet Yıldırım, taksimetre ücretlerine 2 yıl aradan sonra yüzde 12-13 zam yaptıklarını söyledi. Akaryakıt fiyatlarının sürekli yükseldiğini belirten Yıldırım, buna karşın taksimetre ücretlerindeki artışın daha düşük olduğunu vurguladı. Vatandaşı düşündükleri için zam oranını düşük tuttuklarını kaydeden Yıldırım, bu gece sabaha kadar ve yarın tüm gün ayarlamaları yapacaklarını, zamlı tarifelerin bugünden başlayarak geçerli olacağını dile getirdi. (
Anahtar Kelimeler:
HaberlerGüncelAnkaraTaksi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196