Öne Çıkanlar 112 ambulans Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Eğlence mekanları şehit ailesine destek Ford Otosan

Ankara'da şok karar! Taksi fiyatlarına yüzde 10 zam

Başkent Ankara'da bu akşam saatlerinde meydana gelen olay sonrası taksi fiyatlarına yüzde 10 oranında zam yapıldı. Verilen karar sonrası açıklama yapan oda yetkilileri son yıllarda artan akaryakıt fiyatlarını sebep gösteri ve bu akşam saatlerinden itibaren zamlı tarife üzerinden yolculuk yapacaklarını açıkladı. Bu karar sonrası bakalım Ankaralı vatandaşlar nasıl bir tepki verecek.

Ankara'da şok karar! Taksi fiyatlarına yüzde 10 zam

Artan akaryakıt zamlarına karşı Ankara'da bugün  7 bin adet taksinin bulunduğu Ankara'da zam listesi güncellendi. Özellikle son yıllarda artış olması ve kar marjlarının düşmesi sonrası Taksicilerin bağlı odanın yaptığı açıklama sonrası bu haber Ankara'da büyük tepki çekecek gibi. 

Akaryakıta gelen zamlar sonrası Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası şok bir karar aldı ve taksi tarfilerine yüzde 10'luk bir artış sağladı. Ankara'da bulunan 7 binden fazla taksiyi akşam saatlerinde bir araya toplayan oda yetkilileri araçlarda bulunan elektronik saatler üzerinde yeni bir düzenleme yaptı ve sabah saatlerinden itibaren zamlı tarifeye geçeceklerini açıkladılar. 

Akşam saatlerinde Yenimahalle Halil Sezai Erkut Caddesi'nde toplanan 7 binden fazla taksiye, Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odasından gelen görevliler tarafından taksimetre ayarı yapıldı. 
Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkanvekili İzzet Yıldırım, taksimetre ücretlerine 2 yıl aradan sonra yüzde 12-13 zam yaptıklarını söyledi. Akaryakıt fiyatlarının sürekli yükseldiğini belirten Yıldırım, buna karşın taksimetre ücretlerindeki artışın daha düşük olduğunu vurguladı. Vatandaşı düşündükleri için zam oranını düşük tuttuklarını kaydeden Yıldırım, bu gece sabaha kadar ve yarın tüm gün ayarlamaları yapacaklarını, zamlı tarifelerin bugünden başlayarak geçerli olacağını dile getirdi. 
Anahtar Kelimeler:
HaberlerGüncelAnkaraTaksi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196