Öne Çıkanlar Futbol Bilecik Gemlik Roda Limanında gübre zehirlenmesi Şehit öğrenciler organ bağışlayan genç öğrenci

Ankara patlaması sonrası okullar tatil mi ?

Ankara'da dün meydana gelen facia sonrası 3 günlük Ulusal yas ilan edildi. Özellikle 95 kişinin feci şekilde hayatını kaybettiği korkunç olay sonrası öğrencilerin merakla beklediği konu okulların tatil edilip edilmeyeceği oldu. Bu konuda yapılan açıklama öğrencilerin beklediği cinsten değil.

Ankara patlaması sonrası okullar tatil mi ?

Tam 95 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı sonrası merak edilen bir konuda 3 günlük ulusal yas sonrası okulların tatil edilip edimeyeceği konusunda oldu. Ankara'da yaşanan ve Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı tarafından Ulusal yas ilan edilen 3 günlük sürede süreç nasıl işleyecek merak konusu olmaya başladı.

Ankara'da yaşanan 2 patlama sonrası merak edilen sorunun cevabı haberimizde. 

Okullar tatil mi oldu. Ulusal yas ilan edildi. Ankara da yaşanmakta olan cani olay ile ilgili önemli gelişmeler yaşanıldı. Başkentte ulusal yas ilan edildi. son olarak 95 kişinin yaşamını yitirdiği ve 246 kişin de yaralandığı patlama sebebi ile Ahmet Davutoğlu üç gün süreyle ulusal bir yas ilan edildiğini açıkladı. Ulusal Yas edildiğinden dolayı tüm okullar tatil mi? Okullar kaç gün tatil olacak?işte tüm ayrıntılar haberin detayında.

 Ankara’da iki ayrı noktada yaşanan patlama sonrası hayatını kaybeden vatandaşlarımız için 3 gün ulusal yas ilan edildi. Peki 12 Ekim’de okullar tatil olacak mı? Bu sorunun yanıtını haberimizde bulabilirsiniz.

12 Ekim’de okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunda MEB’den henüz bir açıklama gelmedi. Ayrıntılar elimize geçtikçe sizlerle paylaşacağız.


3 GÜNLÜK ULUSAL YAS

"Terör saldırılarında hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımız, şehit polislerimiz, korucularımız için 3 gün yas ilan etme kararı aldık. Bu günler zor süreçlerde geçirilen günler, birliğe ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu günler. Siyasi düşüncesi ne olursa olsun 86 vatandaşımızı kaybetmiş bulunuyoruz. 186 yaralımız var. Bakanlarımız detaylı bilgi verdiler.

TERÖRE KARŞI ORTAK BİR TAVIRDA BULUŞALIM

Teröre karşı ortak bir tavırda çağrıda buluşalım. Sayın Bahçeli ve Kılıçdaroğlu’yla da bu konuda tekrar görüşmek istiyorum. Terörün bir kısmını meşru kategorisine koyup, halkı tahrik etmeye yönelik açıklamalar yapmak intikam dili kullanmak kimseye yakışmaz. Gün bir araya gelme günüdür. Ortak bir bilinçle hareket etme günüdür.
Toplumda katlanarak artacak nefret, intikam söylemine katılmamaları yönünde çağrıyı gereklilik olarak görüyorum. Medyamıza bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Bu terör olayları ülkede panik havası estirebilmek için birçok görüntüyü ortaya atabilirler, Lütfen bu propaganda faaliyetlerine karşı medya duyarlılığı olsun.
Umut edelim bu acı olay, ülkemizin geleceği ile ilgili olarak terörden azade bir ülke, dünya kurmamıza vesile olur. Bir kez daha Allahtan rahmet diliyorum, yaralılara acil şifalar diliyorum, ülkemize ve hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum.
12 Ekim’de okullar tatil mi? Ankara’da meydana gelen patlamanın ardından 3 günlük ulusal yas ilan edildi ve öğrenciler 12 Ekim’de okulların tatil edilip edilmeyeceğini merak ediyor. Peki 12 Ekim’de okullar tatil mi?

Kaynak:Cnnturk.com 

ANKARA VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Ankara Valiliği, 12 Ekim Pazartesi günü ve ondan sonraki günlerde tüm okullarda eğitim öğretime devam edileceğini, okulların tatil edilmesinin söz konusu olmadığını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, “10 Ekim Cumartesi günü yaşanan hain terör saldırısı nedeniyle üç günlük ulusal yas ilan edilmiştir. Bu çerçevede bazı basın ve yayın organlarında Ankara ilimizde okulların tatil edilip edilmediği ile ilgili yayınlara yer verilmektedir. 12 Ekim Pazartesi günü ve ondan sonraki günlerde tüm okullarımızda eğitim öğretime devam edilecek olup, okulların tatil edilmesi söz konusu değildir.” ifadesi yer aldı.

OKULLARIN TATİL OLUP OLMADIĞI MERAK KONUSU OLDU

2015-2016 eğitim ve öğretim yılı geçtiğimiz haftalarda başladı ve yepyeni öğrenciler veya artık öğrencilik hayatlarının sonuna gelmiş birçok öğrenci de okulların açılma heyecanı bulunuyordu. Bu zamana kadar çok önemli gelişmeler yaşanan eğitim sektöründe, öğrenciler artık derslerde sıkılmıyor ve çoğunlukla derslerin akıllı tahtalarla işlenmesi dolayısıyla öğrenciler bu olaydan dolayı dersleri artık daha zevkli bir şekilde işlemeye başlamış oldular.

Yeni eğitim ve öğretim yılıyla birlikte birçok minik öğrencilerde ilk defa okula adım atmanın heyecanını yaşadılar ve gerçektende bu heyecan onların ya ağlamasına sebep oldu ya da annelerinin yanında okula gelmesine neden oldu çünkü minik öğrenciler okul ortamını tam anlamıyla bilmiyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196