Öne Çıkanlar extacy hap Ayvalık Bozüyük TSOdan Gıda Yardımı Emrullah İşler Sakarya Üniversitesi (SAÜ

Alanya'yı tam 5'e böldüler. İnsanlar şaşkın!

Yeni Büyükşehir Yasası'ndan dolayı antalya'da tam 16 belediye kapatılacak. Alanya Belediyesi bundan etkilenmemek için ilçeyi 5'e böldü ve gerekli çalışmaları yapmaya başladı. 1 Nisan'a kadar gerekli çalışmaların tamamlanması gerekiyor.

Alanya'yı tam 5'e böldüler. İnsanlar şaşkın!

Alanya Belediyesi 1 Nisan'da yürürlüğe girecek olan yasa gereği gerekli alt yapı çalışamalarına başladı.Bunun için ilçeyi 5'e bölen belediye yasa çıkanan kadar çalışamaları bitirmek için kolları sıvadı.

Alanya Belediye Başkanı Ak Partili Hasan Sipahioğlu, yeni çıkan 'Büyükşehir Yasası' kapsamında 16 belediyenin kapatılacağını ancak hizmette aksama yaşanmaması için ilçeyi 5 bölgeye ayırarak planlama yaptıklarını söyledi. 


Kapanacak belediyelerin binaları, araç ve gereçlerinin o bölgeye hizmet etmeye devam edecek şekilde düzenlendiğini belirten Sipahioğlu, "Bu bölgelerde Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Alanya Belediyesi'nin birimlerini oluşturuyoruz.

 

1 Nisan sabahı hizmeti vatandaşın ayağına götürecek altyapı çalışmalarına başladık. Kapanacak belde belediyelerin binaları, altyapı çalışmaları kapsamında hizmet birimleri olarak düzenlenecek" dedi.

1 NİSAN ÖNLEMLERİ

 

Alanya Belediyesi'nin bazı birimlerinin Antalya Büyükşehir Belediyesi sorumluluğuna devredileceğini kaydeden Sipahioğlu, "Taşıdığımız sorumluluk gereği hizmet altyapısını 1 Nisan'dan itibaren sorunsuz sunmamız gerekiyor. Bunun için önlemlerimizi şimdiden alıyoruz.

Artık hizmet sadece Alanya'dan gelmeyecek. Su-kanalizasyon, katı atık tesisi, büyük altyapı çalışmaları, ulaşım ve itfaiye gibi bazı hizmetler Büyükşehir Belediyesi'ne geçecek. Oluşturacağımız yapıda, vatandaş hem Alanya Belediyesi'nden, hem de Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden hizmet alabilmeli. Bugünden yapacağımız çalışmalarla, 1 Nisan'dan sonra yaşanabilecek sorunları önlemiş olacağız" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196