Öne Çıkanlar Habib Korkmaz Kuş Serisi açlık İstanbul güreş

AK Parti adayının evi bombalandı! Ses bombası

AK Parti'den Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar'ın evine ses bombası atıldı. Kimliği belirsiz kişiler tarafından atılan ses bombasını kimlerin attığı henüz bilinmiyor. Osman Nuri Gülaçar'ın Şerefiye Mahallesi'nde bulunan Tarlabaşı 1. sokakta 3 katlı evin birinci katına henüz kimliği belirlenemeyen kişiler ses bombası attı.

AK Parti adayının evi bombalandı! Ses bombası
AK Parti'den Ban Büyükşehir Belediye Başkanlığına adayllığını koyan Osman Nuri Gülaçar'ın evine kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından ses bombası atıldı. Ses bombasının atılması ile birlikte bina sakinleri ve çevredekiler büyük korku yaşadılar. Bunu yapan kim olabilir?  Bombalı saldırının ardından olay yerine anında çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Her ihtimale karşı olay yerine sağlık ekibide geldi ve hazır bulundu. Korku dolu anlar bombanın ses bombası olması ile atlatıldı. Polis şimdi o ses bombasını atan kişileri arıyor. 


AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar’ın evine kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce ses bombası atıldı…


Osman Nuri Gülaçar’ın Şerefiye Mahallesi Tarlabaşı 1. sokakta 3 katlı evin birinci katına kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce ses bombası atıldığı bilgisi verildi. Osman Nuri Gülaçar’ın evde olmadığı bilgisi verildi.

Bombalı saldırı sonucu olay yerine çok sayıda polis ekipleri sevk edildi. Güvenlik güçleri olayla ilgili geniş çaplı operasyon başlattı. Ayrıca bomba imha uzmanı ekipleri evde yaptıkları araştırmada patlamamış bir ses bombası tespit edildi.

Olay sonrası evine gelen Osman Nuri Gülaçar, Ak Parti il başkanı Abdullah Aras ve parti yetkilileri evde bulunan kişilerde olayla ilgili bilgi almaya çalıştı…

'Bu olayı lanetliyor ve kınıyoruz'

AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, "Çocukların bulunduğu bir eve ses bombası atılması çirkin bir hadisedir. Biz teşkilat birimleri olarak bu olayı lanetliyor ve kınıyoruz" dedi.

AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, Şerefiye Mahallesi Tarlabaşı 1. Sokak'ta bulunan AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Nuri Gülaçar'a ait eve kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce gerçekleştirilen saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

İl başkanı Aras, Gülaçar'ın aday olarak seçilmesinden sonra çeşitli saldırılara maruz kaldıklarını anımsatarak, saldırının, rahatsız olan çevrelerce yapıldığını öne sürdü.

Gülaçar ve partililerin, dün BDP'li bir grubun saldırısına maruz kaldığını anımsatan Aras, şöyle konuştu:

"Bugün de başkanımızın evine 2 ses bombası atıldı. Bunlardan biri patladı, diğeri patlamadı. Bu tür hadiselerin bütün amacı bizi sindirmek, çalışmalarımızdan vazgeçirmektir. Allah'ın izniyle bu tür hadiseler bizi yolumuzdan alıkoymayacaktır.

Akşam saatlerinde atılan ses bombası çok manidardır. Çocukların bulunduğu bir eve ses bombası atılması çirkin bir hadisedir. Biz teşkilat birimleri olarak bu olayı lanetliyor ve kınıyoruz. Bu tür hadiseler, Van'a hizmet etmeyi engellemek amacıyla yapılıyor."

Bir gazetecinin, saldırıda herhangi bir yaralı olup olmadığı yönündeki sorusuna Aras, "Herhangi bir yaralanma olmadı. Ucuz atlattık ama bundan sonraki hadiseler noktasında emin değiliz. Önümüze ne gibi engeller çıkaracaklarını bilemiyoruz. Biz ezberi bozan çalışmalar yapmaktayız. Bu da birilerini rahatsız etmektedir" yanıtını verdi.

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Gülaçar da AA muhabirine telefonda yaptığı açıklamada, saldırıyı nefretle kınadığını belirterek, saldırıya ilişkin detaylı açıklamayı yarın yapacağını ifade etti.

Bu arada, saldırı sonrasında Gülaçar'a ait evin önünde toplanan bir grup AK Parti'li, Gülaçar lehine slogan atarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196