Öne Çıkanlar Edirnespor türksat Emre Belözoğlu son dakika golü bursa Türkiyenin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması

Abdullah Öcalan'dan 1 yeni mesaj var!

Abdullah Öcalan'dan çözüm için tarih verildi. Aynı zamanda çözüm süreci ile ilgili bilgilerde yanında yer aldı.

Abdullah Öcalan'dan 1 yeni mesaj var!
Abdullah Öcalan çözüm sürecinin 4 veya 5 ay içerisinde tamamlanacağı sinyalini verdi.  İmralı’ya giden HDP heyeti, Abdullah Öcalan'la yaptığı görüşmeler ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamaya göre Öcalan, sürecin istikrarlı bir şekilde yürütülmesi durumunda 4-5 ay içinde demokratik çözümün sağlanabileceğini ifade etti.Abdullah Öcalan'dan çözüm için tarih verildi. Aynı zamanda çözüm süreci ile ilgili bilgilerde yanında yer aldı.
 

İmralı Adası’na giderek Abdullah Öcalan’la konuşan HDP heyetinden önemli bir açıklama geldi.

HDP’den yapılan yazılı açıklamada, dün Öcalan ile 4 saat süren bir görüşme gerçekleştirdiklerini ve bazı şeyler konuştukarını belirtti. Heyete DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle'nin de dâhil olduğu hatırlatıldı.

Açıklamada, "yapılan görüşmede, çözüm sürecinde gelinen aşamanın, AKP Hükümeti'nin mevcut politika ve yaklaşımlarının, Kürt Ulusal Kongre çalışmalarının, Kobane ve Rojava başta olmak üzere Ortadoğu'daki gelişmelerin ve diğer güncel olguların detaylı bir şekilde tartışılıp değerlendirildiği" kaydedildi.

 

Öcalan'ın, uzun bir zamandır üzerinde çalıştığı "Barış ve Demokratik Müzakere Süreci Taslağı'nı genel olarak geliştiğini ve devlet heyetiyle detaylı bir şekilde üzerinde tartıştıklarını belirttiği kaydedilen açıklamada, "Gelinen nokta itibarıyla üzerinde müzakere yürütülebilecek bir çerçeve olduğu konusunda mutabık kaldıklarını belirtmiştir" denildi.

 

Sürecin bundan ileriki tüm adımlarında, demokratik çözümün yasal güvencelerinin oluşturulmasının e ve bu güvenceler sağlanmadan mutlak barış ve demokrasi hedefine ulaşmanın mümkün olmadığı, Sayın Öcalan tarafından kesin, ısrarlı ve kararlı bir şekilde vurgulanmıştır denildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196