Öne Çıkanlar hava tahmini trafik kazası Recep Akdağ Okmeydanı açlık

17 Aralık yasaklarından basın sorumlu! Şok sözler

Son yıllarda basına getirilen yasaklar sonrası konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ,Edirne'de katıldığı bir toplantı çıkışı soruları cevapladı. Özellikle basın mensuplarının sorduğu sorular karşısında oldukça terleyen Mehmet Müezzinoğlu'nun yapıtığı açıklamalar çok konuşulacak cinsten. Özellikle son yıllarda basına uygulanan sansür sorusuna verdiği cevap ile şok eden Mehmet Müezzinoğlu bu konuda basını sorumlu tuttu .

17 Aralık yasaklarından basın sorumlu! Şok sözler

Basına uygulanan sansürler sonrası gazetecilerin Mehmet Müezzinoğlu yönetltiği soru sonrası aldıkları cevap çok şaşırttı. Hükümet tarafından çok fazla olayda son yıllarda basına uygulanan sansürün etkileri üzerine yöneltilen bir soruya cevap veren Mehmet Müezzinoğlu'nun bu konuda basını sorumlu tutması çok konuşulacak cinsten. Özellikle bu uygulama ile olumsuz düşüncelerin yok olması yönünde adımlar atıldığını Mehmet Müezzinoğlu'nun cevabı şok etti. 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne’deki temasları sırasında ‘yayın yasağı’ ile ilgili gazetecilerin sorularını cevapladı.

Bakan Müezzinğlu, yayın yasağı getirilmesiyle ilgili olarak basını sorumlu tutarak, şunları kaydetti: “Bu ülkede ne yazık ki ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözü ikide bir darbelere muhatap oldu. Geçtiğimiz yıllarda da birçok nedenle bu darbe süreçlerinin ağır sıkıntılarını, ağır sorunlarını yaşayan bir ülkeyiz. Hukuk devletini birlikte güçlü hale getireceğiz. Basın da bu anlamda tavrını hukuktan yana alırsa, demokrasiden yana alırsa, milli iradeden yana alırsa bu süreçleri daha kolay aşarız. Çok daha kolay geçeriz ama basın da yıpratma, bunu da fırsat aracı olarak kullanırsa neticede bu kararları veren de yine mahkemeler. Dolayısıyla biz merkeze hukuk devleti olabilmeyi koymalıyız ve bunu başarmalıyız. Bunu başaramadığımız sürece bugün bu sorunu konuşuruz, yarın başka bir sorunu konuşuruz.”  

Zehirli ayakkabılar için tahliller yapılmalı 

Piyasada bulunan zehirli ayakkabılar hakkında da açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Özellikle şüpheli ayakkabı tereddüdü olanlardan müracaatın ardından tahlillerini yapmamız gerektiğini kamuoyuna duyurmamız lâzım” dedi. Zehirli ayakkabılar gibi sahtekârlıkların önüne geçilmesi gerektiğini belirten Müezzinoğlu, şöyle devam etti: “Çünkü kutuların içerisine eski ayakkabıları doldurup, ondan sonra onları depoda durdurup diğerlerini de pazarlamak açıkçası tek kelimeyle sahtekârlıktır. Hele hele sağlıkla ilgili bir kısmı kanserojen içeren bir madde nedeniyle... Özellikle şüpheli ayakkabı tereddüdü olanlardan müracaatın ardından tahlillerini yapmamız gerektiğini kamuoyuna duyurmamız lâzım.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196