Mert Aydın'ın katili kim çıktı? Kars'tan son durum

Mert Aydın'ın katili kim çıktı? Kars'tan son durum

Kars'ta meydana gelen feci cinayet olayı ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Mert Aydın'ın katili yakalandı. Katilin tanıdık olduğu ortaya çıktı.

Kars Valisi Eyüp Tepe, 'Mert'in babasıyla fail daha önceden tanışıyorlar. Aralarında alışveriş de var. Akrabalıkları yok' dedi. 

Kars'ta kaybolduktan 1 gün sonra öldürülmüş olarak bulunan ve tecavüze uğradığı anlaşılan 9 yaşındaki Mert Aydın'ın katili yakalandı. Suçunu itiraf eden şahıs, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla ilgili basın toplantısı düzenleyen Kars Valisi Eyüp Tepe, yakalanan ve tutuklanan katilin güvenlik gerekçesiyle Erzurum'a sevk edildiğini anlattı. Tepe, Aykut Balk adlı katilin Kars nüfusuna kayıtlı ve 23 yaşında olduğunu ifade ederek, "Mert'in babasıyla fail daha önceden tanışıyorlar. Aralarında alışveriş de var. Akrabalıkları yok" diye konuştu.

Kars'ta geçtiğimiz pazar günü kaybolduktan 1 gün sonra cesedi bulunan 9 yaşındaki Mert Aydın'ın katil zanlısının oto galeri işiyle uğraşan Aykut B. (23) olduğu açıklandı.  Kars Valisi Eyüp Tepe, düzenlediği basın toplantısında katil zanlısının Aykut B.olduğunu açıkladı. Zanlının Facebook adresinde paylaştığı fotoğraflarda silah ve bıçağa özentisinin olduğu gözlenirken, psikopat tavırları dikkat çekti.

Fotoğraflarda Mert Aydın'ın cesedinin bulunduğu tabyalara daha önceden de gittiği anlaşıldı.

Öte yandan, kız kaçırma ve hırsızlıktan sabıkalı 23 yaşındaki Aykut Balk hakkında Emniyet Müdürü Ercan Çakmak'ın verdiği bilgiye göre, telefon ve otomobil satışı nedeniyle babası Yolcu Aydın'la ticari ilişkisi bulunan Aykut Balk, Mert'le de işyerinde tanıştı. Mert'i kaçırdığı 6 Nisan Pazar günü olay yerine götüren Aykut Balk, saat 14.10 ile 16.30 sıralarında cinayeti işledi. Kentte bulunan 25 mobese ve 20 güvenlik kamerası tek tek incelenerek sonuca ulaşıldı. Dün saat 20.00 sıralarında oto alım satımı yapan Aykut Balk yakalandı ve saat 03.00'de tutuklandı. Aykut Balk, Erzurum Cezaevi'ne gönderildi.

İŞTE O KİŞİ

84
Bu Haber için yorum yapabilirsiniz 16.04.2014 07:09:50 54.211.138.180
Yorumlar()

İlgili Haberler

Son Eklenenler

Çok Okunanlar