Öne Çıkanlar spor mani çanakkale İhale Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül

Yapı sektöründe mesleki niteliklerin geliştirilmesi için protokol

Yapı sektöründe mesleki niteliklerin geliştirilmesi için protokol

EDİRNE (AA) - Yapı sektöründe çalışan meslek erbaplarının mesleki niteliklerinin artırılması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında "Yapı Sektöründe Çalışan Meslek Erbaplarını "mesleki yeterlilik belgesi" alabilmelerine yardımcı olunması için "İşbirliği Protokolü" imzalandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında imzalanan "Yapı Sektöründe Çalışan Meslek Erbaplarının Mesleki Niteliklerinin Geliştirilmesi İşbirliği Protokolü" ile "Geçici Ustalık Yetki Belgesi" gibi konulara da açıklık getirildi.

Belirtilen protokol çerçevesinde daha önce "Geçici Ustalık Belgesi" alan veya almayan ustalara yönelik olarak açılacak kurslara katılım kayıt işlemlerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından yürütülmesine karar verildi.

Öte yandan ustalık kursu için alınan kayıtlar Çalışma ve İş Kurumu il Müdürlüğüne, branşlara göre gruplar halinde gönderilecek olup, kurs düzenleme işleri protokol gereği İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütüleceği açıklandı.

Ayrıca, Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen kurlara katılan kişilere “Kurs Bitirme Belgesi” verileceği belirtilirken, detaylı bilgi ve başvuru için Edirne Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne başvuru yapılması istendi.

Anahtar Kelimeler:
IşbirliğiYapıMesleki

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196