Öne Çıkanlar spor Futbol yalova ziyaret haber

Yalova Üniversitesinde mezuniyet töreni

Yalova Üniversitesinde mezuniyet töreni

YALOVA (AA) - Yalova Üniversitesinde, 2014-2015 öğretim yılında mezun olan öğrenciler için tören yapıldı.

Yalova Üniversitesi Spor Salonu'ndaki törene, Vali Selim Cebiroğlu, Karamürselbey Garnizon Komutanı Tuğamiral Tezcan Kızılelma, Belediye Başkanı Vefa Salman, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, daire müdürleri, öğretim görevlileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Cebiroğlu, törende yaptığı konuşmada, hayatın ilim ve edeple yaşanması gerektiğini söyledi.

Yalova Üniversitesinin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür eden Cebiroğlu, "Şu anda üniversitemizde 11 binin üzerinde öğrenci var. Burada birbirinden başarılı bölümlerimiz var. Öğrencilerimizin amacı sadece diploma almak olmamalı. Bilgili birikimimizi artırmak ve geleceğe yönelik kendimizi yetiştirmek için okumalıyız. Üniversitemizden mezun olan öğrencilerimizi kutlar, onlara yeni yaşamlarında başarılar dilerim" diye konuştu.

Eruslu da Yalova Üniversitesinde 32 profesör, 34 doçent, 98 yardımı doçent, 95 öğretim görevlisi, 192 araştırma görevlisi, 26 okutman, yurtdışında ise doktora yapan 41, araştırma yapan 11 araştırma görevlisi bulunduğunu anlattı.

884 akademik birimde 11 bin 287 öğrenciye eğitim verdiklerini belirten Eruslu, "Yalova Üniversitesi bir dünya üniversitesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Yepyeni donanımı ve güçlü kadrosuyla öğrencilerimize en iyi eğitimi vermeye çalışıyoruz ve gelecek yıllarda da vermeye devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

Daha sonra dereceye giren öğrencilere plaket verildi ve kep atma töreni gerçekleştirildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196