Öne Çıkanlar Ercan İhtiyar Bediüzzaman Said-i Nursi alım fiyatı ankara haberleri Dünya Okul Sporları Olimpiyatlar

Yakalandığı hastalıkla mücadele ediyor

Yakalandığı hastalıkla mücadele ediyor

BURSA (AA) - Bursa'da yaşayan 34 yaşındaki Emrah Savcı, genç yaşta yakalandığı ''Kronik Venöz Ülser'' hastalığı nedeniyle zor günler geçiriyor.

Savcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatani görevini yaptığı sırada yakalandığı bu hastalık nedeniyle teskere aldığını belirterek, 16 yıl boyunca hastanelerde tedavi olduğunu ve bu süreçte bir çok kez ameliyat geçirmesine rağmen sağlığına kavuşamadığını kaydetti.

Malulen emeklilik için de çalışması gerektiğini aktaran Savcı, "Özür oranım şu anda yüzde 56 ancak günlerim yetmediği için çalışmam gerekiyor. Ama çalışmama sağlığım engel teşkil ediyor. Yılın 6 ayını hastanelerde tedavi ile geçiyorum. Bu yüzden de sigorta primim ödenmediğinden emekli olma şansım günden güne azalıyor. Yetkililerden bana bu konuda yardım etmelerini istiyorum." diye konuştu.

İlaç tedavisinden sonra pankreasında 2,5 milimetre kist, karaciğer damarlarında da tıkanıklık meydana geldiğini anlatan Savcı, uzun süreli fizik tedavisine ihtiyacı olduğunu ancak maddi gücünün buna elvermediğini ifade etti.

Savcı, iki küçük kızı olduğunu belirterek, "Benim çocuklarım hayata bağlıyor. Onlar için mücadele ediyorum, sağlığıma kavuşmak için her gün Rabbime dua ediyorum." dedi.

Anahtar Kelimeler:
BursaHastalık

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196