Öne Çıkanlar silahlı ve kar maskeli samsung-s6 edge Yetimler Gecesi Mağara Mahallesi tür işçiler

- Yabancı öğrencilerden darbe girişimine tepki

- Kırklareli'ndeki yabancı öğrenciler, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etti

- Yabancı öğrencilerden darbe girişimine tepki

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli'ndeki yabancı öğrenciler, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yürüttüğü Damla Projesi kapsamında Kırklareli’ne gelen 9 ülkeden 30 öğrenci, Vilayet Meydanı’daki "Demokrasi nöbeti"ne katıldı.

Somalili öğrenci Mulki Muhammed Mahammud, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini söyledi.

Darbe girişimine karşı protestoya katıldıklarını ifade eden Mahammud, Türkiye’nin her zaman yanında olduklarını vurguladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü ve büyük bir ülke olduğunu belirten Mahammud, "Buradaki programa katılmak çok mutlu etti bizi. Türkiye zor durumlardan geçiyor. Türkiye için canımız feda. Her şeye hazırız. Türkiye büyük ve güçlü bir devlet. Hiçbir güç Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yıkamayacaktır." diye konuştu.

Gruptaki diğer öğrencilerden Etiyopya’dan Türkiye’ye gelen Habika Ahmed ise, zor bir süreçten geçen Türkiye’nin yanında bulunmaktan mutluluk duyduğunu kaydetti.

Bütün insanların kardeş olduğunu aktaran Ahmed, tüm dünyanın birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiğini bildirdi.

Türkiye’nin iyi günde ve kötü günde her zaman yanında olduklarını anlatan Ahmed, şöyle devam etti: "Damla Projesi kapsamında buraya geldik. Türkiye’nin her zaman yanındayız. Biz beraberiz kardeşiz. İnşallah bundan sonraki olaylarda da beraberiz. Her zaman Türkiye’nin yanındayız."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196