Öne Çıkanlar samsung-s6 edge silahlı ve kar maskeli Mağara Mahallesi Yetimler Gecesi tür işçiler

UÜ'de mezuniyet töreni

- UÜ Rektörü Prof. Dr. Ulcay: - "Türkiye'nin dört yıllık fakülte mezunları işsizlik sıkıntısı çekerken, firmaların kalifiye eleman olarak tabir edilen meslek yüksekokulu mezunu arıyor."

UÜ'de mezuniyet töreni

BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesi () Rektörü Prof. Dr. Yusu Ulcay, Türkiye'de dört yıllık fakülte mezunları işsizlik sıkıntısı çekerken, firmaların kalifiye eleman olarak tabir edilen meslek yüksekokulu mezunu aradıklarını ancak bulamadıklarını belirtti.

UÜ bünyesindeki İnegöl, Karacabey, Büyükorhan, Orhangazi, Keles, İznik, Mustafakemalpaşa, Yenişehir, Keles ve Harmancık meslek yüksekokullarından mezun olan öğrenciler için üniversite yerleşkesindeki Mete Cengiz Kültür Merkezinde tören düzenlendi.

Yaklaşık 500 öğrencinin gerçek diplomalarını aldığı törende Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş, rektör yardımcıları, yöneticiler, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri hazır bulundu.

Törende konuşan Ulcay, meslek yüksekokullarına olan ilginin artmasını beklediklerini vurgulayarak, "Bugün ülkemizde işsizlik var fakat firmaların nitelikli iş gücü ihtiyacı halen devam ediyor. Türkiye'nin dört yıllık fakülte mezunları işsizlik sıkıntısı çekerken, firmaların kalifiye eleman olarak tabir edilen meslek yüksekokulu mezunu arıyor. Biz meslek yüksekokullarına talebin artmasını istiyoruz. Hem ülke ekonomisi hem kalifiye eleman ihtiyacının giderilmesi hem de üniversitemize başarılı öğrencilerin çekilmesi adına meslek yüksekokullarımızı tercih edecek en başarılı ilk beş öğrenciye burs verilmesi için harekete geçtik." diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrencilere diplomaları törenle verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196