Öne Çıkanlar Akreditasyon Eğitim Semineri Alev Volkan Şen ameliyattan i cinayet

Turan, "ERV Nene Hatun" gemisini gezdi

Turan,

ÇANAKKALE (AA) - AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün filosunda yer alan "ERV Nene Hatun" acil durum müdahale gemisini gezdi.

Turan, Eşi Kevser Turan ve Çanakkale Valisi Hamza Erkal ile İzmir'den Çanakkale iskelesine gelen gemiyi gezdi, yetkililerden bilgi aldı.

Gemiyi çok beğendiğini belirten Turan, "Türkiyemizin en büyük arama kurtarma gemisini Çanakkalemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Gemi personelinden bu konuda bilgi aldık. Büyük bir gururla inceleme imkanı bulduk. Hem yangın, hem sığınmacılar konusunda, hem diğer sıkıntı olacak hallerde çok farklı müdahale özellikleri bulunan özel bir gemi. Biz de gezmekten onur duyduk." dedi.

Çanakkale Valisi Hamza Erkal de Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün yaklaşık sekiz aydır faaliyette bulunan gemisini gezdiklerini söyledi.

Geminin sadece Türkiye'nin değil dünyanın da en büyük gemilerinden biri olduğunu anlatan Erkal, "Bu gemi, Türkiye için büyük bir gurur kaynağı. Bir de Türk mühendisler tarafından, Türk tersanelerinde yapılması ayrıca bir onur kaynağı." ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196