Öne Çıkanlar yanlışlıkla google play store zahide yetiş Alev THY Eurolegue A Grubu

Trump 'Müslümanları değil, Hristiyanları alacağız'

ABD Başkanı Donald Trump, "Müslüman mültecileri almak yerine, zulme uğrayan Hristiyanların alınmasına öncelik vereceğiz" dedi.

Trump 'Müslümanları değil, Hristiyanları alacağız'
ABD Başkanı Donald Trump, göreve geldiği 20 Ocak'tan bu yana tartışmalı kararlar almaya devam ediyor. Uluslararası toplumun şaşkınlıkla izlediği Trump, bu kez de Müslüman mültecileri almayacağını, Hristiyanlara öncelik vereceğini söyledi.

Trump, Hristiyan Yayın Ağı'na verdiği bir röportajda, zulme uğrayan Hristiyanlara, ABD'ye sığınmaları için öncelik vereceğini söyledi.

"Hristiyanlara yardım edeceğiz"

Suriyeli Hristiyan sığınmacıların ABD'ye sığınmalarının olanaksız ya da çok zor olduğunu söyleyen Trump, "Müslüman olanlar gelebilsin ama Hristiyan olanlar gelemesin. Böyle haksızlık olmaz, kafalar kesiliyor ama en çok Hristiyanların kafaların kesiyorlar. Bu haksızlığa karşı çıkmak için onlara yardım edeceğiz" dedi.

"Sadece bizi destekleyenler ABD'ye gelebilir"

Trump, sığınmacıların ülkeye kabul edilmesi ve göçmen vizelerine katı güvenlik önlemleri ile yeni soruşturma yöntemleri getiren başkanlık kararnamesini imzaladı.

Savunma Bakanlığı'na atanan Jim Mattis'in yemin törenine katılmak için gittiği Pentagon'a gelen ve burada karara imza atan Trump, yaptığı konuşmada, yeni kararname ile 'Radikal İslamcı teröristlerin ABD'ye sokulmasının önleneceğini' savundu. Trump, "Onları burada istemiyoruz. ABD'ye yalnızca bizi destekleyecek insanların gelmelerini istiyoruz" diye konuştu. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196