Öne Çıkanlar akp Şuayip Işıldak Orkun Akman Şanlıurfa Şampiyonluk hedefi

Trump'ın atadığı kişiden Trump'a eleştiri

ABD Başkanı Donald Trump'ın ABD Yüksek Mahkemesi'ne aday olarak gösterdiği Neil Gorsuch, Trump'ın yargıçlarla ilgili eleştirilerine tepki gösterdi.

Trump'ın atadığı kişiden Trump'a eleştiri
ABD Başkanı Donald Trump tarafından Yüksek Mahkemeye atanan Neil Gorsuch, Trump'ın 7 Müslüman ülkeye yönelik seyahat yasağı kararnamesinden sonra başlayan tartışmalarla ilgili Trump'a tepki gösterdi.

The Guardian'ın haberine göre, Temyiz Mahkemesi'nin Trump'ın seyahat yasağını askıya almasından sonra Donald Trump'ın kararı alan yargıç ile ilgili sert çıkışına tepki gösteren Gorsuch, Trump'ın açıklamalarıyla yargıyı “demoralize ettiğini" söyledi.

Gorsuch'ın Temyiz Mahkemesi yargıcı James Robart'ın kararı askıya almasından sonra Trump'ın resmi twitter hesabı üzerinden yargıç için “sözde yargıç" ifadelerini kullanmasının “rahatsız edici ve moral bozucu" olduğunu söylediği ortaya çıktı.
Donald Trump daha önce söz konusu kararı alan yargıç için "Kanuni yaptırımı ülkenin elinden alan sözde yargıcın fikri gülünç ve yakında geri alınacak" ifadesini kullanmıştı.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196