Öne Çıkanlar Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül yazılım kampı Bilecik trafik kazası Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü

Trump'a çok sert tepki! Hödük...

Küba Cumhuriyeti Devlet Başkanı Raul Castro, Bağımsızlık Günü nedeniyle Donald Trump’ın yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi.

Trump'a çok sert tepki! Hödük...

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın, Küba’nın İspanyol sömürgeciliğinden kurtuluşunun 115’inci yıl dönümü nedeniyle yayımladığı açıklamaya Küba’dan sert tepki geldi.

teleSUR’un aktardığına göre, ABD Başkanı Trump, Küba sosyalizmini kastederek, “Jose Marti… bize barbarca despotizmin Kübalıların kalplerindeki özgürlük ateşini söndüremeyeceğini, adaletsiz eziyetin Kübalıların kendi çocuklarının baskıdan özgür bir biçimde yaşama isteklerini asla bastırmayacağını gösterdiğini” söyledi.

Küba halkının “demokratik değerler, ekonomik özgürlükler, dini özgürlükler ve insan haklarına uygun bir hükümeti” hak ettiğini söyleyen Trump, ABD yönetiminin de buna destek vereceğini belirtti.

"SAÇMA VE TARTIŞMALI"

Küba Devket Televizyonu’nda konuşan Devlet Başkanı Raul Castro ise, Trump’a sert tepki gösterdi.

Trump’ı “düşüncesiz” olarak nitelendiren Raul, onun eleştirileri için de “saçma” ve “tartışmalı” ifadelerini kullandı.

Ada’yı “barbar despotizm” olarak nitelendiren Trump’a sert çıkan Raul, “milyonerden bozma başkanın iç ve dış politikada yaptığı çelişkili ve hödük açıklamalar” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196