Öne Çıkanlar samsung-s6 edge silahlı ve kar maskeli Mağara Mahallesi Yetimler Gecesi tür işçiler

Trakya'da bayramda hava güneşli olacak

- Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ'da bayram süresince havanın güneşli olması bekleniyor - Uzmanlar günün en sıcak saatleri olan 10.00 ile 16.00 saatlerinde mecbur kalınmadıkça dışarı çıkılmaması uyarısında bulundu

Trakya'da bayramda hava güneşli olacak

KIRKLARELİ (AA) - Trakya'da bayram süresince havanın güneşli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Ramazan Bayramı tatilinde Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ'da hava güneşli olmasının tahmin edildiği bildirildi.

Bayramın birinci günü 5 Temmuz'da hava sıcaklığının Trakya'da en düşük 18, en yüksek 33 derece olması bekleniyor.

Veriler, hava sıcaklığının 6 Temmuz Çarşamba günü en düşük 18 en yüksek 31, 7 Temmuz Perşembe en düşük 18, en yüksek 28 derece olması ön görülüyor.

- "Sıcaklarda su tüketimine dikkat edilmeli"

Kırklareli Halk Sağlığı Müdürü Çiğdem Cerit, aşırı sıcaklarda, susuzluk hissi olmasa bile her gün en az 2 ile 2,5 litre su tüketilmesi gerektiğini bildirdi.

Cerit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, günün en sıcak saatleri olan 10.00 ile 16.00 saatlerinde mecbur kalınmadıkça dışarı çıkılmaması gerektiğini söyledi.

Güneşten korunulması gerektiğini ifade eden Cerit, şunları kaydetti:

"Dışarıda bulunulduğunda açık renkli, hafif, bol ve sıkı dokunmuş kumaşlardan yapılan giysiler tercih edilmeli; geniş kenarlı ve hava delikleri olan şapka giyilmeli ve güneşin zararlı ışınlarından koruyan güneş gözlüğü kullanılmalıdır. Bebek, çocuk, engelliler ve hayvanlar kapalı ve park etmiş araçlarda kesinlikle bırakılmamalıdır. Araçların iç ısıları, klima olsa dahi park edildikten çok kısa süre sonra yükselmektedir. Araç terk edilirken herkesin dışarı çıktığından emin olunmalıdır.Vücut ısısının yükselmemesi için sık sık duş alınmalı, bunun mümkün olmadığı durumlarda ayaklar, eller, yüz ve ense soğuk suyla ıslatılmalı veya silinmelidir. Susuzluk hissi olmasa bile her gün en az 2 ile 2,5 litre su tüketilmelidir."

Anahtar Kelimeler:
HavaMeteorolojiGüneş

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196