Öne Çıkanlar Bilecik Valencia Basket Yolcu midibüsü Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin Şube Başkanı

Tekirdağ'da dilenci operasyonu

Tekirdağ'da dilenci operasyonu

TEKİRDAĞ (AA) - Süleymanpaşa Belediyesi zabıta ekipleri, bayram dolayısıyla vatandaşların duygularını sömüren dilencilere yönelik denetim yaptı.

Süleymanpaşa ilçesinde, özellikle cami önleri, ana cadde üstleri ve trafik ışıklarında insanlardan para toplayan dilenciler, yapılan şikayetler doğrultusunda ekipler tarafından toplayarak Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Merkezi’ne getirildi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, yaptığı açıklamada dilencilerin insanların duygularını kullanarak çok ciddi kazançlar elde ettiklerini belirtti.

Dilenciliğin bir sektör haline geldiğini anlatan Eşkinat, "Vatandaşlarımızın duygularını sömürerek para topluyorlar. Dilenerek çok ciddi kazançlar elde ediyorlar. Özellikle Suriye uyruklu olan bu dilenciler lüks araçlarla dilenecekleri yerlere bırakılıyorlar. Daha fazla para toplayabilsinler diye de yanlarına çocuklar veriliyor. Dilencilere karşı vatandaşlarımız da duyarlı olsunlar. Bu konuda ihbarlarını 0850 450 59 59 nolu Çağrı Merkezini ya da Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü’ne yapabilirler." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196