Öne Çıkanlar chp P8 Lite Elektirkleri kesilen çiftçiler gümrük yolunu kapattı kanlı ay tutulması Şans Topu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden arıcılara destek

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden arıcılara destek

TEKİRDAĞ (AA)- Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi "Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi" kapsamında kovan dağıtımı yaptı.

Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı Kırsal Kalkınma Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan "Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi" kapsamında sahil dolgu alanında tören düzenlendi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, törende yaptığı konuşmada, Türkiye genelinde bir belediye tarafından uygulamaya konulan ilk ve en büyük projenin bu yıl ikinci dilimini uyguladıklarını ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi olarak kırsal kesimde tarımsal faaliyette bulunan çiftçilerin içinde bulunduğu durumu dikkate alarak proje geliştirdiklerini belirten Albayrak, "Kurulacak minimum 30 kovanlık 2 bin civarındaki arıcılık işletmesi ile de kırsalda yaşayan ya da ilişkisi olan o kadar çiftçimize de önemli bir gelir kaynağı yaratmış olacağız. Bugün burada Süleymanpaşa ilçemizin 69 mahallesinden 263 kişiye 1140 kovan daha verilecek. Geçen yıl verilenlerle beraber toplamda 2 bin 684 adet kovan dağıtılmış olacak.” dedi.

Konuşmaların ardından kovanlar üreticilere teslim edildi. Kovanları teslim alan üreticiler belediyeye memnuniyetlerini dile getirdi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196