Öne Çıkanlar Futbol yardım tırı CHPli belediye başkanları hz. musa SÜPERLİG

Srebrenitsa soykırımının 21. yılı

- Ayvalık'ta, Srebrenitsa'daki Boşnak soykırımının 21. yılı dolayısıyla mevlit okutuldu

Srebrenitsa soykırımının 21. yılı

BALIKESİR (AA) - Ayvalık ilçesine bağlı olan ve nüfus yoğunluğunun Boşnak vatandaşlardan oluşan Küçükköy Mahallesi'nde, Srebrenitsa'daki Boşnak soykırımının 21. yılı dolayısıyla mevlit okutuldu.

Srebrenitsa'daki Boşnak soykırımı dolasıyla Küçükköy Mahallesi'nde gerçekleştirilen mevlit programı, Küçükköy Merkez Cami İmamı İlhan Köse ve cami cemaati tarafından organize edildi.

Mevlit programına, Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Cem Hamzaoğlu ile vatandaşlar katıldı.

Ayvalık Kaymakamı Nazlı, yaptığı konuşmada, Srebrenitsa'daki Boşnak soykırımının yüzyılın en büyük vahşetlerinden bir olduğunu vurguladı.

Boşnak halkına sadece inançlarından dolayı böylesi bir katliamı yaşamalarına batılı ülkelerin göz yummasından duyduğu üzüntüyü dile getiren Kaymakam Nazlı, "Srebrenitsa'da yaşamını yitirenler için Küçükköy Mahallemizde böylesi bir etkinlik düzenlendi. Biz de, bunun için bugün buradayız ve bu katliama karşı biz de sesimizi yükseltiyoruz." dedi.

Küçükköy Merkez Cami İmamı Köse ise, bu hafta 21. yıldönümü olan Srebrenitsa'daki soykırımı unutmamak ve unutturmamak amacıyla böyle bir organizasyon hazırladıklarını kaydetti.

Boşnak vatandaşlardan Murat Akın ve Şerafettin Varol da birer konuşma yaptı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196