Öne Çıkanlar Futbol CHPli belediye başkanları yardım tırı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık hz. musa

Soydaş öğretmenlere Türkçe eğitim

- Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Makedonya ve Kosova'dan gelecek olan 60 öğretmene Edirne'de Türkçe eğitimi verilecek

Soydaş öğretmenlere Türkçe eğitim

EDİRNE (AA) - Edirne'de Balkanlardan gelen öğretmenlere Türkçe eğitimi verilecek.

Balkan Türkleri Federasyonu Genel Başkan Vekili Refik Şahin, AA Muhabirine yaptığı açıklamada, federasyonlarının koordinatörlüğünde Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı iş birliğinde "Soydaşlarda Dil ve Tarih Bilincini Arttırma Eğitimi'' projesinin hazırlandığını söyledi.

Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Makedonya ve Kosova'dan gelen 60 öğretmene Türkçe eğitim verileceğini anlatan Şahin, öğretmenlerin tarih sohbetlerine de katılacağını vurguladı.

Öğretmenlerin proje kapsamında Türkçe okuma-yazma fırsatı bulacaklarını ifade eden Şahin, ''Projemizin amacı onların mesleki yeterliliklerini geliştirmek, eğitim alanındaki yeniliklerin ve gelişmelerin gerektirdiği bilgi, beceri ve davranışları kazandırmak, Türkçe öğretimine ait temel prensip ve teknikleri uygulamada birlik sağlamak, Balkanlardaki varlığımız ve tarihimiz hakkında bilgi ve olumlu tutum edinmelerine yardımcı olmaktır.'' dedi.

Uzman kişilerce verilen, 7 gün sürecek eğitimlerin ardından soydaş öğretmenlere Edirne ve Çanakkale gezileri düzenlenecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196