Öne Çıkanlar chp P8 Lite Elektirkleri kesilen çiftçiler gümrük yolunu kapattı kanlı ay tutulması Şans Topu

Şoförler Odası Başkanı'ndan "KDV de kaldırılsın" talebi

Şoförler Odası Başkanı'ndan

BURSA (AA) - Ticari araçların yenilenmesinde ÖTV muafiyetinin önemli bir adım olduğunu belirten Orhangazi Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Sevinç, KDV'nin de kaldırılması gerektiğini savundu.

Sevinç, Orhangazi Şoförler ve Otomobilciler Odası'nda düzenlediği basın toplantısında, ticari taksi, servis aracı, hatlı minibüs ve özel halk otobüslerine yönelik sıfır araç alımlarında ÖTV muafiyetinin kendilerini memnun ettiğini dile getirdi.

Artık ticari araç sahiplerinin ÖTV ödemeden araçlarını değiştirebileceğini belirten Sevinç, "Pakette sadece ÖTV'de bir indirim var. Otomobillerde ÖTV oranı yüzde 45, otobüsün ÖTV oranı yüzde 1. Minibüs ise yüzde 4. Taksici esnafı için bu ÖTV muafiyeti oldukça sevindirici oldu. Ancak otobüs ve minibüs sınıfındaki araçlardaki ÖTV oranı zaten düşüktü." dedi.

Sevinç, ÖTV muafiyetine göre otobüslerde 700 lira indirim olacağını belirterek "Bu indirimin araç değiştirmeye teşvik edeceğini zannetmiyorum. Biz yüzde 18'lik KDV'nin de kaldırılmasını talep ediyoruz. Aynı şekilde araç firmalarının ÖTV'nin kalkmasıyla birlikte araç fiyatlarını artırmamalarını istiyoruz. Bu devletin vermiş olduğu bir indirim. Şimdiden araç firmalarının bu indirime göz dikmemelerini tavsiye ediyoruz." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196