Öne Çıkanlar yardım tırı Futbol CHPli belediye başkanları hz. musa SÜPERLİG

Sındırgı'da sertifika töreni

Sındırgı'da sertifika töreni

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen "Hayat Boyu Öğrenme" projesi kapsamında Sındırgı'da açılan kurslarda başarılı olanlara sertifikaları verildi.

İlçedeki inşaatlarda betonarme, çatıcılık ve kalıpçılık eğitimleri alan kursiyerleri ziyaret eden Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, burada başarılı olanların sertifikalarını dağıttı.

Yavaş, sertifika dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, her işin bir zorluğu olduğunu ancak en zor kısmın da işsizlik olduğunu belirtti.

İşsizlik olmaması için kolay veya zor iş demeden çalışmak gerektiğini vurgulayan Yavaş şunları kaydetti:

"Sizleri tebrik ediyorum. El emeği, alın teriyle evinize rızkınızı götürmek için çalışıyorsunuz. Her işin kendine göre zorluğu ve kolaylığı var. Hiçbir işin kötüsü yada iyisi diye bir şey yok. Her iş alın teri olursa kutsal oluyor. Ondan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Bir inşaatın temelinden sonuna kadar yapılan çalışma bir ekip işi. Bu sertifikalarla hem kendinizi hemde işvereni kurtarıyorsunuz. Bu belge sayesinde aranan elaman oluyorsunuz. O nedenle sizleri tebrik ederim."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196