Öne Çıkanlar CHPli belediye başkanları Futbol Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık yardım tırı hz. musa

SGK'dan dolandırıcılık uyarısı

SGK'dan dolandırıcılık uyarısı

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Tahsin Halcı, kendisini SGK personeli olarak tanıtarak imza isteyen kişilere itibar edilmemesi gerektiğini bildirdi.

Halcı, yaptığı yazılı açıklamada, Sosyal Güvenlik Kurumundan geldiklerini ve SGK logolu tanıtım kartı taşıyan kişi ya da kişilerin çeşitli bahaneler ile vatandaşları dolandırmak istediğini belirtti.

"Genel sağlık sigortası borcunuzu sildik, şurayı imzalayın" şeklinde ifadeler kullanarak vatandaşlardan imza isteyen kişilerin polis ekiplerine ihbar edilmesini isteyen Halcı, açıklamasında şunları kaydetti:

"Son günlerde, bölgemizde Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan geldiklerini iddia eden ve SGK logolu tanıtım kartı taşıyan kişilerin vatandaşlarla iletişime geçerek 'Genel sağlık sigortası borcunuzu sildik, şurayı imzalayın' gibi ifadeler kullanarak vatandaşlarımıza bir takım belgeler imzalattıkları yönünde şikayetler gelmektedir. Bu konuda mağduriyetler yaşanmaması için kurum personeli bu gibi bir bilgilendirme faaliyeti içinde olmadığını belirtiriz. Benzer konularla karşılaşan vatandaşlarımızın acilen durumu kolluk kuvvetlerine ve Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirmelerini rica ediyorum."

Anahtar Kelimeler:
DolandırıcılıkSgkImza

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196