Öne Çıkanlar chp P8 Lite Elektirkleri kesilen çiftçiler gümrük yolunu kapattı kanlı ay tutulması Şans Topu

Şehitlerin isimleri okullarda yaşatılacak

- Kocaeli'de 2 okula, darbe girişimi sırasında şehit olan özel harekat polisi Edip Zengin ile polis memuru Serdar Gökbayrak'ın isimleri verildi

Şehitlerin isimleri okullarda yaşatılacak

KOCAELİ (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı Özel Harekat Merkezine yapılan saldırıda şehit olan özel harekat polisi Edip Zengin ile Ataşehir'den Atatürk Havalimanı'na giderken çıkan çatışmada şehit düşen polis memuru Serdar Gökbayrak'ın isimleri, Kocaeli'nde 2 okulda yaşatılacak.

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, şehitlerin adını gönüllerine yazdıklarını söyledi.

"Demokrasi şehitlerimizin adını okullarımıza da yazıyoruz" diyen Vali Güzeloğlu, şunları söyledi:

"Ruhları şad olsun, makamları cennet. Unutmayacağız. Darıca Anadolu Lisesinin adı, Şehit Polis Edip Zengin Anadolu Lisesi, Derince İmam Hatip Ortaokulunun adı da Şehit Polis Serdar Gökbayrak İmam Hatip Ortaokulu oldu. Hayatlarını devletimizin bekası, milletimizin hür yaşaması uğruna feda eden demokrasi şehitlerimiz hiçbir zaman unutulmayacak, fedakarlıkları bugün ve gelecek hergün nesiller boyu hatırlanacak. Adlarını verdiğimiz okullar ve her okuldaki her öğrencilerimiz, demokrasimiz, özgürlüğümüz ve sahip olduğumuz tüm değerlerimiz, inancımız, bayrağımız, ezanımız uğruna hayatını feda eden bu kahramanların isimleriyle büyüyecekler ve onları hep hatırlayacaklar."

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli 45 yaşındaki Gökbayrak, darbe girişimi sırasında Ataşehir'den Atatürk Havalimanına giderken çıkan çatışmada şehit düşmüştü. Ankara'da Gölbaşı Özel Harekat Merkezi'ne yapılan saldırıda da 45 yaşındaki özel harekat polisi Edip Zengin şehit olmuştu.

Anahtar Kelimeler:
KocaeliDemokrasi şehitleri

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196