Öne Çıkanlar Valencia Basket Bilecik Yolcu midibüsü Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin Şube Başkanı

SAÜ, akreditasyon alanında birinci oldu

SAÜ, akreditasyon alanında birinci oldu

SAKARYA (AA) - Sakarya Üniversitesi (SAÜ), ÖSYM tarafından yayınlanan üniversite tercih kılavuzunda 40'dan fazla akredite programıyla lider oldu.

SAÜ'den yapılan yazılı açıklamada, LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih kılavuzunu internet üzerinden yayınlayan ÖSYM'nin, bu yıl ilk olarak gerçekleştirdiği uygulamasıyla kılavuzda akredite olan programlara da yer verdiği ifade edildi.

Türkiye’de en çok programı akredite edilen üniversitenin Sakarya Üniversitesi olduğu ifade edilen açıklamada, SAÜ'nün bu sayede kılavuzda akreditasyon alanında birinci sırada yer aldığı kaydedildi.

Açıklamada, ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeydeki programların uluslararası düzeyde yeterliliğine resmi tanınırlık verilmesi anlamına gelen akreditasyonun, eğitim-öğretim programının uluslararası standartları karşılamasını güvence altına aldığı vurgulanarak, yetkili kurumlar tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında verilen akreditasyon sayesinde, akredite programlardan mezun olan öğrencinin ilgili alanda, uluslararası düzeyde mesleki yetkinliğe, bilgiye ve beceriye sahip olmasının sağlandığı ifade edildi.

Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi ile Fen-Edebiyat Fakültesinin programları akreditasyon süreçlerinden başarıyla geçtiği, son olarak Teknoloji Fakültesinin de akreditasyonunun tamamlanmasıyla SAÜ'nün 40'dan fazla programı akredite edildiği aktarıldı.

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, yaptığı açıklamada, üniversitedeki tüm bölümlerin akredite olması için çalışmaların hızla devam ettiğini belirterek, akreditasyonunu tamamlamış tüm fakülte ve bölümleri tebrik etti.

Elmas, akreditasyon süreçleri devam eden Eğitim Fakültesi, İşletme Fakültesi ve Siyasal Bilgiler Fakültesinin de en kısa zamanda bu süreçleri tamamlayacağını ifade etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196