Öne Çıkanlar Bilecik değerlendirme Bursa Afet Müdahale Planı toplantısı Kuzey Irak asker ve polis teşkilatına ziyaret

Sarımsaklı plajlarına modern cankurtaran botu

Sarımsaklı plajlarına modern cankurtaran botu

BALIKESİR (AA) - Ayvalık ilçesindeki Sarımsaklı plajlarında kullanılmak üzere Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan modern cankurtaran botu hizmete girdi.

Ayvalık İtfaiye Amirliğine teslim edilen 90 beygir gücündeki cankurtaran botunda Nurettin Çelikçi, Fahrettin Uzun, Umut Akbulut ve İsmail Kısmet adlı cankurtaranlar her gün 08.00-19.00 saatleri arasında görev yapacak.

Ayvalık İtfaiye Amiri Ahmet Yalvaç, 17 kilometre uzunluğundaki plajın en yoğun ve kalabalık olduğu Polis Moral Eğitim Merkezi ile Vilayetler Hizmet Birliği arasında görev yapmaya başlayan botunun bölgede önemli bir eksiği kapattığını söyledi.

Yalvaç, halkın güvenle denize girebilmesi için çaba gösterdiklerini belirterek, "Cankurtaran hizmetimiz Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanımız Nazım Ergelen'in talimatıyla alınan modern cankurtaran botuyla çok daha yüksek seviyeye ulaştı. İnşallah bu yıl binlerce insanımızın serinlemek için akın ettiği Sarımsaklı plajlarında boğularak yaşamını yitiren olmayacaktır." dedi.

Anahtar Kelimeler:
AyvalıkCankurtaran Botu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196