Öne Çıkanlar magazin İlyas Akmeşe Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül damızlık koyun kaçak

ÖTV sıfırlandı, satışlar arttı!

Beyaz eşya ve küçük ev aletlerinden alınan özel tüketim vergisinin (ÖTV) sıfırlanması sonrası aradan geçen bir aylık sürede satışlar arttı.

ÖTV sıfırlandı, satışlar arttı!
Züccaciyeciler Derneği (ZÜCDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertuğrul Erdoğan züccaciye, ev ve mutfak eşyaları sektörünün yüksek KDV oranları ve ÖTV uygulamaları gibi özel durumlardan etkilendiğini söyledi.
Erdoğan, hayatın her alanında ihtiyaç haline gelen küçük elektrikli ev aletlerinin "lüks" eşya sınıfından sayılarak ÖTV kapsamına alınmasının sektörü etkilediğini kaydederek, bu eşyalarda yüzde 18 olan KDV'ye eklenen yüzde 6,7 oranındaki
ÖTV'nin tüketicileri mağdur ettiğini anlattı.

Erdoğan, ÖTV'nin 30 Nisan'a kadar sıfırlandığını hatırlatarak, bu sürenin yeterli olmadığını, üretimin teşvik edilmesi, ihracatın ve istihdamın artırılması ve iç pazarın hareketlenmesi adına bu kararın kalıcı olmasını istediklerini vurguladı.

'YÜZDE 20 ARTTI'

n11.com Satış Direktörü Örpen Koçak ise, "Kararın ardından geçen bir aylık süre zarfında satışlarımızda ortalama yüzde 20 artış yaşandı. Kullanıcı nezdinde alım kararının önümüzdeki dönemde de artarak devam etmesini bekliyoruz." dedi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196