Öne Çıkanlar Futbol yardım tırı CHPli belediye başkanları hz. musa SÜPERLİG

Osmangazi Köprüsü'nde bayram yoğunluğu

- Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım tarafından dün açılışı yapılan ve Ramazan Bayramı süresince ücretsiz olacağı açıklanan Osmangazi Köprüsü, sürücüler tarafından tercih edilirken, denizden Körfez geçişinin yapıldığı Eskihisar Feribot İskelesi'nde yoğunluk yaşanmadı

Osmangazi Köprüsü'nde bayram yoğunluğu

KOCAELİ (AA) - Ramazan Bayramı öncesinde yola çıkan tatilciler, dün hizmete açılan Osmangazi Köprüsü'nde zaman zaman yoğunluk oluşturmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından dün açılışı gerçekleştirilen ve bayram süresince ücretsiz olacağı açıklanan, köprüden araç geçişleri sürüyor.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en büyük ayağını oluşturan Osmangazi Köprüsü sayesinde İzmit Körfezi 4-6 dakikada geçiliyor.

Denizden Körfez geçişinin yapıldığı Eskihisar Feribot İskelesi'nde ise araç yoğunluğu yaşanmıyor.

Bölgede işletmecilik yapan vatandaşlar, uzun zamandır feribot iskelesinin bu kadar sakin görüldüğünü belirterek, bayram süresince ücretsiz olmasının vatandaşları Osmangazi Köprüsü'ne yönlendirdiğini kaydetti.

Bu arada, dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüleri arasında 4'üncü sırada bulunan Osmangazi Köprüsü'nü kullanan sürücülerin, zaman zaman araçlarını durdurarak, özçekim yaptıkları görüldü.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196