Öne Çıkanlar Bilecik değerlendirme Bursa Afet Müdahale Planı toplantısı asker ve polis teşkilatına ziyaret Kuzey Irak

Orman yangınlarıyla mücadele toplantısı

Orman yangınlarıyla mücadele toplantısı

KOCAELİ (AA) - Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde orman yangınlarıyla mücadele toplantısı düzenlendi.

Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi'ndeki toplantıda konuşan Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısını kınayarak, "Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Bu olayda yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dilerim. Terörü hep birlikte lanetliyoruz. Ülkemizin üzerinde oynanan bu oyunlara karşılık biz millet olarak birlikteliğimizi koruyarak hiç kimseye fırsat vermeyeceğiz. Yaşanan bu olayların son bulmasını diliyorum. Allan, bu hainlere fırsat vermesin." dedi.

Ormanların kentlerin akciğeri olduğunu kaydeden Yazıcı, "Her orman yangınında ciğerlerimiz sızlıyor. Yaz aylarının kavurucu sıcakları tüm ormanlarımız için tehdit oluşturuyor. Bu son hafta Antalya'daki orman yangını hepimizi üzdü. Bizler çok mükemmel bir coğrafyada yaşıyoruz. Etrafımız yeşil ormanlarla çevrilmiştir. Bugüne kadar çok büyük yangınlarla karşılaşmadık. Çıkan yangınlar zamanında müdahale edilerek kontrol altına alındı." ifadelerini kullandı.

Yazıcı, bu tür yangınların çıkmaması için herkesin duyarlı ve dikkatli olması gerektiğine işaret ederek, şöyle konuştu:

"Yangınların yüzde 80'i tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucunda çıkıyor. Piknikte tedbir almadan ateş yakmamalıyız. Yaktığımız ateşi söndürmeden ayrılmamalıyız. Ateşin söndüğünde emin olduğumuzda piknik alanından ayrılabiliriz. Sigara içen vatandaşlarımız, sigarasını söndürmeden atmamalıdır. Bahçesinde temizlik yapan vatandaşlarımız ateşi yakarken etrafında tedbirini almalıdır."

Toplantıya, Gölcük Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Cevdet Çal, Gölcük Emniyet Müdür Yardımcısı Fatih Seyhun, Gölcük Orman İşletme Müdürü Hamdi Kaptanoğlu, Gölcük Orman İşletme Müdür Yardımcısı Ali Öz ve muhtarlar katıldı.

Anahtar Kelimeler:
GölcükOrman Yangınları

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196