Öne Çıkanlar Bilecik değerlendirme Bursa Afet Müdahale Planı toplantısı Kuzey Irak asker ve polis teşkilatına ziyaret

OHAL tezkeresinin TBMM Genel Kurulunda kabul edilmesi

- CHP Bursa İl Başkanı Özdemir: - "OHAL, parlamentoyu etkisiz kılıyor. Bu durum darbe gecesi verilen demokrasi mücadelesine yakışmıyor"

OHAL tezkeresinin TBMM Genel Kurulunda kabul edilmesi

BURSA (AA) - CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir, Bakanlar Kurulunca ilan edilen ve Resmi Gazete'de yayımlanan Olağanüstü Hal (OHAL) kararıyla ilgili Başbakanlık tezkeresinin, TBMM Genel Kurulunda kabul edilmesine ilişkin olarak, "OHAL, parlamentoyu etkisiz kılıyor. Bu durum darbe gecesi verilen demokrasi mücadelesine yakışmıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Özdemir, yazılı açıklamasında, 3 ay süreyle Olağanüstü Hal ilan edilmesinin, 15 Temmuz darbe girişimine karşı oluşturulan birlik ve dayanışma ruhuna zarar vereceğini öne sürdü.

Ülkenin 15 Temmuz darbe girişimiyle büyük ve önemli bir sınav verdiğini belirten Özdemir, "Cumhuriyet Halk Partisi olarak TBMM'de, ülkenin darbeci zihniyetten arınması için her türlü desteği verdik, vermeye de devam edeceğiz. Ancak Hükümetin MGK'nın tavsiyesiyle Olağanüstü Hal kararı almasını onaylamıyoruz. Demokrasi için, darbeye karşı birlikte durduysak bundan sonrasında da aynı birlikteliği sürdürebilmemiz gerekir. OHAL, parlamentoyu etkisiz kılıyor. Bu durum darbe gecesi verilen demokrasi mücadelesine yakışmıyor."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196