Öne Çıkanlar Ercan İhtiyar ankara haberleri Dünya Okul Sporları Olimpiyatlar Bediüzzaman Said-i Nursi alım fiyatı

Öğrenciler yaz kursu ile mesleğe hazırlanıyor

Öğrenciler yaz kursu ile mesleğe hazırlanıyor

ÇANAKKALE (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Biga'da "Okula, mesleğe ve hayata hazırlama yaz eğitim kursu" düzenledi.

Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi Hacı Ali Doğan Erkek Öğrenci yurdunda gerçekleştirilen kursun açılış programına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Büyük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Aslan, şube müdürleri, okul Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Okul Müdürü Mustafa Koroz burada yaptığı açılış konuşmasında, "Artvin, Hatay, Isparta, Kilis, Mardin, Mersin, Tunceli ve Sivas'tan 30 öğrencinin katılımı planlanan, Biga'dan da 15 öğrencinin dahil edildiği 45 kişilik yaz eğitim programı başladı. 21 gün devam edecek program içinde haftada 30 saat Kuran-Kerim'i anlama dersi, hadis okumaları, İslam ahlakı ve hitabet dersleri işlenecek. Öğrencilerin sportif etkinliklerinin dışında hafta sonları geziler de yapılacak." diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Büyük ise eğitim kalitesi itibari ile mezunlarının gerek siyaset, gerek bürokrasi, gerekse de iş alanında, Türkiye'nin ve dünyanın dört bir tarafında söz sahibi olduğu bu okulda program yapılmasının uygun görüldüğünü belirtti.

Eğitimin sadece okulda dört duvar arasında olmadığını vurgulayan Büyük, "Nitelikli birer insan, Müslüman olarak kendimizi yetiştirmeyi hedef koyduysak, okulda aldığımız eğitim dışında da yaz tatillerinde yapmış olduğumuz faaliyetlerle kendimizi yetiştirmek durumundayız." ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
çanakkaleYaz Eğitim Kursu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196