Öne Çıkanlar Akreditasyon Eğitim Semineri Volkan Şen ameliyattan Alev i cinayet

NKÜ'den akademik performans başarısı

NKÜ'den akademik performans başarısı

TEKİRDAĞ (AA) - Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) 95 üniversite arasından 16.'ıncı, 2000 yılından sonra kurulan devlet üniversiteleri sıralamasında ise 50 üniversite içinde 6.'ıncı sırada yer aldı.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel'in akademisyenlerin 2015 yılı performanslarına göre aldığı akademik teşvikler bazında, devlet üniversitelerinin sıralamalarına ilişkin rapor hazırladı.

Raporda akademisyenlerin performansları, projeler, araştırmalar, akademik yayınlar, tasarımlar, sergiler, patentler, alınan atıflar, uluslararası tebliğler ve alınan ödüller olmak üzere 9 faaliyet türünde puanlandı.

Raporda NKÜ, devlet üniversiteleri sıralamasında 95 üniversite içinde 16. sırada, 2000 yılından sonra kurulan devlet üniversiteleri sıralamasında ise 50 üniversite içinde 6. sırada yer aldı.

NKÜ Ziraat Fakültesi tüm ziraat ve tarım fakülteleri sıralamasında 3. sırada yer alırken, Mühendislik Fakültesi ise 5. sırada yer alarak akademik başarılarına bir yenisini ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196