Öne Çıkanlar Bilecik Valencia Basket Yolcu midibüsü Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin Şube Başkanı

Nitelikli Ar-Ge Personeli Yetiştirme Programı

- Bursa'da düzenlenen programa katılan öğrenciler sertifikalarını aldı

Nitelikli Ar-Ge Personeli Yetiştirme Programı

BURSA (AA) - Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD), Uludağ Üniversitesi (UÜ), Tofaş, Bosch ve Martur işbirliğiyle düzenlenen Nitelikli Ar-Ge Personeli Yetiştirme Programına katılan öğrenciler sertifikalarını aldı.

BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan, BUSİAD Evi'nde düzenlenen sertifika töreninde yaptığı konuşmada, programa 125 öğrencinin başvurduğunu ve 30 öğrencinin eğitim almaya hak kazandığını söyledi.

Programı, yaptıkları bir anket neticesinde düzenlemeye karar verdiklerini belirten Baylan, "Bu anket neticesinde gördük ki son sınıf öğrencileri olan mühendis adaylarının Ar-Ge merkezleri tarafından daha çok tercih edildiğine dair bir görüş vardı. Biz de bu görüş etrafında neler yapabiliriz diye tartıştık ve programımızı gerçekleştirdik." dedi.

Bayhan, programın devamlılığını sağlayacaklarını anlatarak, "Sizleri iş dünyasıyla daha mükemmel buluşturma noktasında geri dönüşümlerle bu programı iyileştirmeye ve örnek yapmaya çalışacağız. İnşallah gayretlerinizin karşılığını iş dünyasından alırsınız. İş dünyası da sizin bu gayretlerinizin karşılığını alır. Ben bugün burada çok güzel bir projeyi başlatıp devam ettirerek birliktelik yaptığımıza inanıyorum." diye konuştu.

Konuşmanın ardından eğitimlerini tamamlayan öğrencilere sertifikaları takdim edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196