Öne Çıkanlar Futbol spor yalova ziyaret haber

Nine İhbar Etti; Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü

Başına 1 milyon TL ödül koyulan terörist Cemil Ateş’in yerini muşta düzenlenen operasyonlarda yaşlı bir ninenin ihbar ettiği öğrenildi.

Nine İhbar Etti; Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü


Muşta düzenlenen operasyonlar kapsamında yeşil listede adı olan ve aranan terörist Cemil Ateş’in yerini köyde yaşayan yaşlı bir ninenin ihbar ettiği öğrenildi.13 Nisanda yapılan operasyonlar kapsamında öldürülen terörist Cemil Ateş’in öldürülmesi ile ilgili detaylar ortaya çıktı.

 

YERLERİNİ JANDARMAYA BİLDİRDİ
Terörist Cemil Ateş ve beraberindeki üç kişiyi gören nine durumu jandarmaya bildirmek istedi telefon olmadığı için bunu yapamayan nine, evine dönerken yolda devriye jandarma ekiplerini gören ninenin durumu jandarmaya bildirdiği belirtildi. Jandarma ise ekiplere haber vererek havadan ve karadan operasyonlar başlatıldı.

 

ŞEMSİYE İLE GİZLENDİLER
Bölge güvenlik güçlerince çevrilirken yakalanacaklarını anlayan teröristlerin termal kameralara yakalanmamak için şemsiye açtıkları öğrenildi. İHA’ların verdiği bilgiler doğrultusunda aranan 4 terörist takibe alındı. Halka zarar vermek istemeyen operasyonu yürüten komutan boş bir araziye ateş açılmasını istedi. Buna ateşle karşılık veren teröristlerle çıkan çatışmada 2 kişi öldürülürken 2 kişide yaralı olarak ele geçirildi. Terörist Cemil Ateş’inde bu çatışma sırsında öldüğü açıklandı. teröristin 16 yıldır PKK dağ kadrosunda bulunduğu belirtildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196