Öne Çıkanlar chp P8 Lite Elektirkleri kesilen çiftçiler gümrük yolunu kapattı kanlı ay tutulması Şans Topu

Muhsin Yazıcıoğlu soruşturmasında takipsizlik kararı verilmesi

- Çanakkale'de, eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği kazaya ilişkin soruşturmada takipsizlik kararı verilmesini protesto eden BBP'liler, adliye önüne siyah çelenk bıraktı

Muhsin Yazıcıoğlu soruşturmasında takipsizlik kararı verilmesi

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale'de, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığının Eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin soruşturmada takipsizlik kararı verilmesini protesto eden BBP'liler, adliye önüne siyah çelenk bıraktı.

BBP Çanakkale İl Başkanı Reşat Özer, partililerle Çanakkale Adliyesine siyah çelenk bıraktıktan sonra, basın açıklaması yaptı.

Grup adına açıklama yapan BBP Çanakkale İl Başkanı Özer, "Yazıcıoğlu davası takipsizlikle sonuçlandı. Maalesef terör olaylarının yaşandığı bu günlerde Büyük Birlik camiası olarak bizim acımız dün itibariyle ikiye katlanmış durumdadır." dedi.

Özer, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dahili ve harici imkansızlıklara ve yalnız bırakılmamıza rağmen şehitlerimizin aileleri ve camiamızla birlikte yürüttüğümüz hukuki süreçle alakalı karar maalesef takipsizlikle sonuçlandı. Ne hazım bir fırsatçılıktır ki ne kadar manidardır ki bu takipsizlik kararı elim bir terör olayının şokunun yaşandığı ve bu bahaneyle ulusal medyayı sansür ve sınırlamaların getirildiği, internetin yavaşlatılmasıyla özgür sosyal medyanın devre dışı bırakılmaya çalışıldığı bir günde onca hengamenin yaşandığı bir zaman dilimi içerisinde kamuoyuyla paylaşıldı. Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının şehadetiyle sonuçlanan olayın suikast ve sabotaj olduğu yönündeki kuvvetli şüphelerin üzeri karartılarak ve şüpheliler aklanarak dava dosyası hakkında takipsizlik kararı verildi."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196