Öne Çıkanlar akp Orkun Akman Şuayip Işıldak Şanlıurfa Şampiyonluk hedefi

Muhsin Yazıcıoğlu davasında takipsizlik kararı verilmesi

Muhsin Yazıcıoğlu davasında takipsizlik kararı verilmesi

BURSA (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Bursa İl Örgütü, Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin soruşturmada verilen takipsizlik kararına ilişkin itiraz dilekçesi verdi.

Bursa Adliyesi önünde toplanan grup adına konuşan BBP Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Ekrem Alfatlı, bugün tüm ülke genelinde nöbetçi sulh ceza hakimliklerine itiraz dilekçesi vereceklerini söyledi.

Alfatlı, somut delillerin varlığına rağmen bu takipsizliğin usulsüz olarak verildiği inancında olduklarını ileri sürerek, şöyle konuştu:

"İtirazlarımızı bildirmek istiyoruz. 25 Mart'ta meydana gelen olayı pilotaj hatasına bağlayarak, dosyayı kapatmaya çalışmanın var olan delilleri yok saymak olduğu, şüphelilerin korunduğu anlamına geldiği inancındayız. Helikopterde bulunan tüm yolcularda yüzde 8 ile 27 arasında değişen oranlarda karbonmonoksit, pilot Mustafa İstektepe'de de yüzde 26 oranında olduğu otopsi raporu ve İstanbul Adli Tıp Kurulu Toksikoloji İhtisas Kurulu raporuyla sabittir. Bu delilin yok sayılması kabul edilemez hukuki bir hatadır."

Daha sonra partililer, itiraz dilekçesini nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine teslim etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196