Öne Çıkanlar Edirnespor türksat Emre Belözoğlu son dakika golü Türkiyenin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması Girişimci İş Adamları Vakfı

May'den kritik G20 çıkışı: Başat rol oynacağız!

İngiltere Başbakanı May, G20 Liderler Zirvesi'nin gündeminde terörle mücadelenin üst sırada olmasından duyduğu ve ülkesinin bu tartışmada başat bir rol oynayacağını söyledi.

May'den kritik G20 çıkışı: Başat rol oynacağız!

Zirve'ye katılmak için geldiği Almanya'nın Hamburg kentinde İngiliz basınına açıklamalarda bulunan İngiltere Başbakanı Theresa May, İngiltere'nin zirvede uluslararası bir aktör olarak rolünü tam anlamıyla yerine getireceğini ifade etti.

Zirvenin gündemine ilişkin değerlendirmesinde May, "Terörle mücadelenin gündemin üst sırasında olmasından memnunum. İngiltere bu tartışmada başat bir rol oynayacak." dedi.

ERDOĞAN İLE MAY GÖRÜŞMESİ

May, zirvede terörün finansmanı sorununu gündeme getireceğini de belirterek, "Terörün büyük çaplı finansmanının yanı sıra küçük çaplı finansmanını da gündeme getireceğim. Uluslararası toplumun, terörün finansmanının önlenmesi konusunda alabileceği inisiyatifler olduğuna inanıyorum." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı zirvede liderler çok sayıda ikili temas da gerçekleştirecek. Erdoğan ile May'in zirvede görüşmesi bekleniyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196