Öne Çıkanlar Bilecik Valencia Basket Yolcu midibüsü Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin Şube Başkanı

Marmaraereğlisi'nde yaz turizmi

- Marmaraereğlisi'nde, hem yaz tatili hem de bayram tatili dolayısıyla gelen vatandaşlar yoğunluk oluşturdu

Marmaraereğlisi'nde yaz turizmi

TEKİRDAĞ (AA) - Marmaraereğlisi ilçesinde, hem yaz tatili hem de bayram tatili dolayısıyla gelen vatandaşlar yoğunluk oluşturuyor

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçenin sahil şeridinde yer aldığı için yaz aylarında iç ve dış turizme ev sahipliği yaptığını belirtti.

Kendilerinin, yükselen nüfusa hizmet edebilmek için belediyecilik anlamında ek tedbirler aldıklarını dile getiren Belediye Başkanı Uyan, ''İlçemiz Marmara Denizi'nin kıyısında bulunuyor. Uzun bir sahil şeridimiz olduğu için yaz aylarında nüfus kış aylarına oranla on kat fazlalaşıyor. Bizler de halkı mağdur etmemek için, belediyecilik hizmetleri anlamında ek tedbirler alıyoruz.'' dedi.

İlçeye özellikle İstanbul'dan yoğun bir turizmin yaz aylarında yaşandığını belirten Başkan Uyan, yurt dışındaki Almanya, İspanya ve Bulgaristan gibi ülkelerden de turist geldiğini söyledi.

Uyan, yaz aylarında yükselen nüfusa hizmet etmeninin biraz daha zor olduğunu ifade ederek, ''Yaz aylarında özellikle temizlik işleri ekiplerimizi gece gündüz demeden çalıştırıyoruz. Yerleşik halkın yanı sıra turistler ve yazlıkçılar da ilçemize akın ediyor. Buna cevap vermek biraz zor oluyor. Şimdiye kadar bir aksilik yaşamadık ve yaşatmadık. Bundan sonra da bu şekilde devam etmesini temenni ediyoruz.'' şeklinde konuştu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196